Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

O SENE BU SENE Mİ ?


Eylül 2019 - 226.Sayı
Bu makale 2019-10-01 09:09:11 eklenmiş ve 332 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Trabzonspor geçen sene oynadığı güzel futbol, altyapıdan yetişen genç oyuncuları ile gelecek için iyi sinyaller vermişti. Takımımız sezonun 4 haftası geri kalmışken yine güzel futbol oynayan ve şampiyonluk yarışı içerisinde olacağını gösterdi.


Yarışın devam ettiği bu günlerde şanssız sakatlıklar takımın yakasına yapışmaya başladı. AEK maçında Abdülkadir Ömür ve Yusuf Sarı’nın yaşadığı sakatlıklar sonucu ameliyat olmaları sonucu uzun süre takımdan ayrı kalacak olmaları önemli bir handikap. Bunun arkasından sezona formda gölcü olarak başlayan Ekuban’ın ayak tarak kemiğinin kırılması sonucu takımdan ayrılması şüphesiz moralleri bozdu. Lig uzun bir maraton, bu maraton boyunca her takımın başına gelebilecek sakatlıklar bizi de buldu ancak teknik ekip bunun önlemlerini alması gerekiyor, derhal bu oyuncuların alternatiflerini hazır hale getirmelidir. Zira üç kulvarda yarışa devam edecek takımda muhakkak bu oyuncuların yerleri doldurulmalıdır. 


Ayrıca yedek kulübesinde bekleyen oyuncular için bu bir fırsattır, ayaklarına gelen bu fırsatı çok çalışarak değerlendirmelidirler, bu hem kendileri için hem de kulüp için iyi olacaktır. Fıratcan Üzüm çok çalışarak Abdülkadir Ömür ve Yusuf Sarı’ya önemli bir alternatif olduğunu göstermelidir. Hem süper lig’de hem de Avrupa’da oynayacağı futbol Trabzonspor’a puan kendine de geleceği için kariyer sağlayacaktır. Ekuban’ıon yerini formuna kavuşacak bir Sturridge dolduracaktır, geçmiş kariyeri Sturridge’nin bunu başarabileceğini göstermektedir ancak bunu çok çalışarak ve isteyerek başaracaktır, yani Sturridge  isterse Ekuban’ın boşluğunu çok rahat dolduracaktır. 


Bunların dışında Obi Mikel ilk maçlarda fizik yetersizlik nedeni ile göz doldurmadı, milli maç arasında yeterli fizik kondüsyona ulaştı ise takıma şüphesiz güç katacaktır. Geçen sezon devre arasından beri sakat olan ve ameliyat geçiren orta sahanın dinamosu Onazi’de hazır olarak dönebilirse takımda orta sahada çok sayıda alternatif olacaktır. Obi Mikel ve Onazi dönerse Abdülkadir Parmak kanatlarda önemli bir alternatif olarak kullanılabilecektir. Defansta Pereira ve Novak hazır ve geçen senden kaldıkları yerden devam etmekteler. Yalnız defansın ortasında revizyona ihtiyaç olduğu açıkça görülmektedir. Hüseyin ve Hüseyini ikisi bir arada doğru ikili değiller. Hüseyinlerden biri ile İvanildo, diğeri ile de Campi beraber oynaması daha doğru olacaktır ve üst üste oynanacak maçlarda rotasyonda daha kolay yapılacaktır ve bu dört oyuncu da sürekli hazır halde olmuş olacaklardır. Gençlerbirliği maçında Obi Mikel yine hazır değildi, bir an önce Onazi’nin geçen yılki performansı ile geri dönmesi gerekiyor. Aynı maçta İvanildo’nun sakatlanması da şansızlığın devam ettiğini gösteriyor. İnşallah bu sakatlık son olur demekten başka çaremiz yok.


Ünal hoca ve ekibi inşallah milli maç arasını iyi değerlendirmişlerdir ve Obi Mikel, Sturridge, Fıratcan Üzüm ve Onazi hazır hale gelmiştir. Eğer hazır değillerse bu sakatlıklardan sonra alternatifsiz takım gereksiz puan kayıpları yaşayacak ve o sene bu sene mi? sorusunun cevabını bulamayacaktır, bu oyuncular hazır halde ise Karadeniz’de yeşeren umutlar sezon sonunda mutlu sona ulaşabilir …


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ