Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yeni Sezon ve Fenerbahçe


Ağustos 2019 - 225.Sayı
Bu makale 2019-08-29 10:00:28 eklenmiş ve 238 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Görünen o ki Fenerbahçe yönetimi, spor otoritelerince kendilerine yapılan eleştirileri kulak ardı etmemişler. Geçtiğimiz sezon tüm ipleri,  ülkemizi ve ülke futbolu hakkında pekte bilgi sahibi olmayan Comolliye teslim etmiş ve sonuçlarını da hep beraber görmüştük. Bu sene yerli spor adamları ile teknik heyetle belirlenen transfer listesi ve bu listesinin sadece takibini Comolliye teslim eden yönetim hem daha isabetli hem de daha ekonomik transferleri ile takımı toparlamaya başlamış görünüyor. Savunmaya forvete yapılacak birkaç güçlü takviye ile takım tamamen oturacak ve oyuncuların birbirlerine alışması ile de başarı gelecektir diye umut ediyoruz. 


Bu sene yapılan en büyük transfer hiç şüphe yok ki hem sahada hem de saha dışında takımı toparlayacak hırsı ve azmi ile oyuncuları ateşleyecek olan kısaca takıma ağabeylik liderlik yapacak olan Emre Belözoğlu transferidir. Takıma kaybettiği mücadele ruhunu kazandıracak olan ve takımını en iyi tanıyan Emre daha ilk maçta ne kadar doğru bir karar olduğunu kanıtlamış oldu. Bundan sonraki maçlarda inşallah başarını katlayarak takıma katkıda bulunacaktır. 

Ozan Tufan bu sezonda takımda kendisine yer buldu ve artık daha çok çalışarak teknik ve fiziki açıdan kendisini toparlamalı ve artık takıma katkıda bulunmalıdır. Emre’nin gelişi Ozan için bence büyük bir şans. Bu şansı iyi değerlendirip sıkı çalışırsa Emre’den öğreneceği çok şey var! Hiçbir şey yapmasa bile sadece nasıl hırsla mücadele ettiğini izlese bile yine ucundan kıyısından bir şeyler kapar bu işi yapmak isteyen biri. 


Kendi talebi üzerine ücretinde %40 oranında indirime giden vefalı futbolcumuz Alper Potuk da tebrik ediyor yeni sözleşmesinin hem kendisine hem de kulübümüze hayırlı olmasını diliyoruz. Hangi kulüpten olursa olsun bu davranış ancak yerli ve kendisini oynadığı takıma ait hisseden futbolcular tarafından yapılır. 

Ligimizde mücadele eden rakiplerimiz de tabi boş durmadılar. Özellikle ezeli rakiplerimiz Galatasaray ve Beşiktaş da güzel transferler yaptılar ellerinde ki futbolcuları iyi fiyatlara sattılar. Umarız bu sezon futbolseverler olarak zevkli ve güzel futbol izleyebiliriz. Taraftar olarak da saygı ve tahammül sınırları içerisinde bir birimizi kırmadan güzel bir sezon geçirmeyi diliyorum.  Allahaısmarladık.   


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ