Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

YENİ SEZON, YENİ UMUTLAR


Ağustos 2019 - 225.Sayı
Bu makale 2019-08-29 09:59:11 eklenmiş ve 205 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Cemil Usta Sezonunun başlamak üzere olduğu bu günlerde, geçen sezon geçirilen başarılı bir sezondan sonra yeni transferler ile güçlendirilmiş olan takımımız geleceğe umut saçmaktadır.

 Geçen yılki takımdan en önemli kayıp kuşkusuz Yusuf Yazıcı’nın Lille’ye transfer olmasıdır. Takım Yusuf’u elbette arayacaktır, ancak Abdülkadir Ömür 10 numarada oynatıldığında Yusuf’un eksiliğimi hissettirmeyecek hatta Yusuf’un gösterdiği başarının üzerine çıkacaktır. Abdülkadir’in yerine sağ kanatta Yusuf sarı ve Fıratcan Üzüm oynayabilir ve takıma katkı sağlayacaktır.  Sosa ve Abdülkadir Parmak’ın başarısına ek olarak orta sahaya uluslararası tecrübesi yüksek olan Obi Mikel takviyesi takım üzerine olumlu etki sağlayacak, diğer genç oyuncuların eğitimine de çok katkı sağlayacaktır. 


Onzi’nin de sakatlığı geçtiği için form tuttuğu takdirde orta sahada mükemmel bir rekabet ortaya çıkacak olup bu da üç kulvarda yarışacak Trabzonspor’un başarısını artıracaktır. Ayrıca defansa yapılan Campi ve Fernandes takviyeleri de takımın çok önemli bir eksiğini doldurmuş olup, takımın hava savunması ve hücumdaki hava toplarındaki başarısını artıracaktır. İran milli takımından sakat dönen Hüseyni’nin Sparta Prag maçındaki başarılı futbolu sağ stoper ’in kendisi olacağını gösterdi.  Rodallega’nın ayrılması Yusuf kadar önemli bir eksik yaratmıştır. Rodallega’nın yerinin doldurulması çok önemlidir. Sparta Prag maçında izlediğimiz Alexander Sörloth güçlü fiziği, uzun boyuna rağmen gösterdiği çeviklik ve tekniği ile göz dolurmuş olup, bu oyununu istikrarlı olarak devam ettirebilirse takıma çok büyük katkı sağlayacak gibi görünüyor.

 

Geçen yıl takımda önemli işler yapan yedek forvet  Caleb Ekuban Spartak Prag’a attığı mükemmel gol ve Sörloth’a yaptığı asist ile hem Sörloth’a hem de rakip takımlara gözdağı vermiş oldu. Elemelerin en güzel golü olmaya aday bir gol attı ve seyretmeye doyum olmaz bir gol izletti bize. Dennis Advijay’da takımın hücum hattında çok önemli bir alternatif olacağını gösterdi. Takımdaki en önemli eksik Novak’ın alternatifi olmamasıdır, Novak cezalı ya da sakat oluğunda yerini doldurmak çok zor olacaktır. 

Bütün bunlar gençlerin başarısı, tecrübeli uluslararası oyuncuların katkısı ile yeni sezonda şampiyon olma yolunda taraftarın umutlarını artırmaktadır. Sparta Prag maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen takımın gösterdiği reaksiyon bu sene takımın oyundan düşmeyeceğini göstermektedir. Önümüzdeki sezon Trabzon Akyazı stadında   1975-84 yılları arasında yaşanan başarıları tekrar yaşamak dileğiyle…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ