Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

YENİ SEZONA HAZIRLANIRKEN


Temmuz 2019 - 224.Sayı
Bu makale 2019-07-29 16:55:15 eklenmiş ve 361 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Galatasaray takımı yeni sezon hazırlıkları için sahaya indi. Takımımız bir yandan yeni sezona hazırlanırken bir yandan da transfer yapmaya devam ediyor. Tabii transfer süreci çok dikkat edilmesi gereken aceleye getirilemeyecek bir süreç. Kulüplerimizin gırtlağa kadar borçlu olduğu bu dönemde en doğru mevkilere en doğru futbolcuları en düşük maliyetlere alabilmek gerekiyor. Kulüplerimiz de bunun farkında ona göre hareket ediyorlar. Transfer edilen oyuncular ya bonservissiz ya kiralık yada genç yetenekli oyuncular makul fiyatlarla bonservisleri satın alınıyor.


 Galatasaray sezon öncesi bazı futbolcularını yollarken bazı futbolcuları transfer etti. Fernando, Muğdat Çelik, Sinan Gümüş, Eren Derdiyok, Ndiya’ye, Onyekuru kulüpten ayrılırken yerlerine Jean Michael Seri, Valentine Ozornwafor, Ryan Babel , Jimmy Durmaz, Adem Büyük, Şener Özbayraklı, Okan Koçuk ve bazı genç futbolcular transfer etti. Forvet mevkiinde ise Diagneyi Suudi kulübüne yollamak isteyen Galatasaray’da Falcao ile temasa geçildi. Eğer bu oyuncu ikna edilebilirse transfer edilecek. Emre Mor transferi belirsizliği  ise devam ediyor. Bu konudaki gelişmeleride ilerideki günlerde göreceğiz.

 Galatasaray kamp hazırlıkları için Almanya’ya gitti. Kamp kadrosunda şu futbolcular bulunuyor ; Adem Büyük, Ahmet Çalık, Ali Yavuz Kol, Atalay Babacan, Batuhan Şen, Berk Balaban, Emre Taşdemir, Erencan Yardımcı, Gökay Güney, İsmail Çipe, James Ozornwafor, Jimmy Durmaz, Marcos Teixeira, Mariano Ferreira, Metehan Mertöz, Mirza Cihan, Mustafa Kapı, Selçuk İnan, Şener Özbayraklı, Yunus Akgün, Yuto Nagatomo.  Burada 4 hazırlık maçı oynayacak olan Galatasaray  ilk hazırlık maçında Leipzig’e 3-2 yenildi. Gollerin ikisinide yeni transfer Ryan Babel attı. Babel, Jimmy Durmaz ve Donk formda gözükürken Adem Büyük ve Mitroglou vasatın altında kaldılar. Mitroglou bu performansıyla takımda tutunması zor gözüküyor.  


Galatasaray ikinci hazırlık maçını Ausgburg’la oynayacak. Kamp 29 Temmuz’a kadar devam edecek. Afrika kupasında olan Feguli ve Belhanda kampa daha sonra katılacaklar.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ