Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Savrulmasın Paralar, Bozulmasın Aralar


Temmuz 2019 - 224.Sayı
Bu makale 2019-07-29 16:54:45 eklenmiş ve 353 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Transfer sezonunun açılması ile gözlerimiz yine futbol kulübümüzde. Taraftarın bu sene yönetimden ve teknik heyetten transfer adına beklentileri yüksek. Geçtiğimiz sene Ali Koç rüzgarı ile umutlanan ancak ne yazık ki hiç olmadığı kadar hüsrana uğrayan taraftar geçen bir üzerinden artık takımın toparlanmasını ve gerekli yeniliklerin yapılmasını dört gözle bekliyor. Ancak geçen sene yaptığı transferlerin takıma ve Türk Futboluna ayak uyduramaması, ve neredeyse tümünden verim alınamamasından dolayı taraftar, Comollinin transferde tek söz sahibi olmasını istemiyor. Alınacak oyuncuların listesinin ülkemizde ter dökmüş yerli futbol adamları tarafından hazırlanması ve yönetime sunulmasını, Comollinin sadece resmi anlaşmaları sağlamasını temenni ediyor Fenerbahçe taraftarı. 


Gerek kulübün ekonomik yapısı gerekse finansal fair play ele alındığında ve bu iki durumun kısmen de olsa aşılması için yapılan yardım kampanyaları ve bu kampanyaya taraftarın muazzam desteği, yönetim üzerinde daha isabetli oyuncuların alınması için elbette baskı oluşturacaktır. Çünkü Fenerbahçe’mizin artık tek kuruş dahi kaybetmeye tahammülü yoktur.  Aynı hataların tekrarına, paraların gereksiz adamlara ve bunların tazminatlarıyla heba edilmesine de taraftar olarak da bizlerin tahammülü yok.  Aslında bu durum diğer bütün kulüplerimiz içinde geçerli. 


Fenerbahçe’nin ve ülkemizde faaliyet gösteren diğer spor kulüplerinin bu hassasiyetlerle sporcu transfer etmelerini ve yerli sporcularımıza da daha çok şans vermelerini temenni ediyorum. Son baharını yaşayan ve son vurgununu yapan futbolcular ülkesi değil, dünyaya milyar dolarlık futbolcu ihracatı yapan bir ülke olmamız için hiçbir sebep yok. Artık; alt yapı, tesis, genç nüfus, devlet teşvikleri, teknik donanım ve yetişmiş teknik kadrolarımız olduğu halde ile bu durumu tersine çevirmemiz her zamankinden çok daha yakın diye hissediyorum. 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ