Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yönetime güven takıma adrenalin lazım


Mayıs 2019 - 222.Sayı
Bu makale 2019-05-27 10:37:54 eklenmiş ve 622 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Malumunuz kongrede Fikret Orman yeniden başkanlığa seçildi, hayırlı uğurlu olsun. Biliyoruz ki, Orman ve arkadaşlarını özellikle ekonomik anlamda zor günler bekliyor. Demokratik ortamda, herkes aday olabilir, kızmayacaksınız! Kaldı ki ne kadar aday çıkarsa, o kadar iyidir... Görüyoruz ki Hürser Tekinoktay, Orman’la yarıştı, valla fena da oy almadı... 1617 oy küçümsenecek bir sayı değildir... Üstelik kısa bir süreç önce yarışa giren Tekinoktay’ın aldığı oy yönetime uyarı niteliğindedir.

Evet, kulübün ekonomik tablosu ortada, pek de iç açıcı değil! Yalnız, Başkan Orman’ın yaptıklarını da elimizin tersiyle itemeyiz...

 

Destek olmak lazım

Alanyaspor maçında tribünler Fikret Orman’ı protesto etti, demokratik haklarıdır, tamam  Ancak Orman ve arkadaşları yeniden işbaşında olduklarına göre, üç yıl süreyle onlara köstek değil, destek verilmesi gerektiğine inanıyorum. Peki, yönetim geçmişteki hatalarından dersler çıkarmış mıdır? Gerçek şu ki; çıkarmaları da şarttır.

 

Beşiktaş seyircisi Alanya maçında şunu gösterdi:  Fikret Orman’a tepkiliyiz,  Lens’e tepkiliyiz,  Necip’e tepkiliyiz. Bu iş bu sezon bitince biter ama seneye ne olur? Bence devam eder…

Çünkü takımı ve kulübü 4 senedir tanıyan Şenol hoca milli takıma gidecek. Gelen hocanın aşısı ne kadar tutacak; tartışılır.

Beşiktaş Genel Kurulu’nda 5. kez kazanan bir kulüp başkanı kongreden bir gün sonra taraftardan tepki alıyorsa bu düşündürücü...

Şenol Güneş’i seyirci seviyordu. Bir yerde başkanı da kurtarıyordu. Bu işlere bu seneden bakmazsanız seneye işler iyi gitmez.

 

Gelelim Trabzon maçına;

Önce şunu söyleyeyim, Trabzonspor çok iyi oynadı. Hem canla başla mücadele ettiler hem büyük bir coşku içindeydiler hem de dikine çok şey yapmak istediler. Beşiktaş’ı bu maçta gördük ki bedeni sahada olsa da ruhunu çoktan tatile çıkarmıştı bile.

 

Beşiktaş oyuna tırnağını geçirmekte zorlandıkça zaten kendinde olan Trabzon sahanın her yerinde topu yarattığı en uygun alana taşıdı, durdu. Daha fazla gol atabilecekken iki ile yetinmek zorunda kalan Trabzon ülke için derslerle dolu bir galibiyet aldı.

 

Gecenin sorusu

Genç oyuncuların pırıltısı insanın ülkeye de oyuna da güvenini tazeliyor. Örneğin Dorukhan Toköz’ün yokluğunun Beşiktaş için önemi bu maç sayesinde kavranmış oldu mu?  Beşiktaş yönetimi Dorukhan’ı 7 milyona satarsa, o parayla Dorukhan’ın yerini dolduracağına emin mi?

 

Kısa mesaj

Bu yaz değilse ne zaman Beşiktaş sürdürülebilir başarı adına yeni bir özkaynak devrimi başlatacak?

Beşiktaş’ta transfer döneminde büyük hareketlilik olacak. Stoperden orta sahaya ve kanatlara kadar en az 4 yeni isim lazım ve elbette Güneş’in yerine yeni bir teknik adam. Eğer yeni Beşiktaş iyi bir şekilde planlanıp kurulmazsa, siyah-beyazlı takım çok geriye gider..

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ