Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

YETER !!! HAKEM BOZUNTULARI YETER !!!!


Mayıs 2019 - 222.Sayı
Bu makale 2019-05-27 10:36:34 eklenmiş ve 666 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Sezonun son 2 haftasına girdiğimiz bu günlerde ligin altı ve üstünde amansız bir yarış var. Kim küme düşecek, kim şampiyon olacak, kim Avrupa’ya gidecek tam olarak belli değil, neredeyse her takımın bir iddiası var. Gerçi TFF, MHK ve hakem bozuntuları GS’yi şampiyon yapmak için inanılmaz şekilde çalışıyorlar, onları durdurmak imkansız gibi görünüyor. Bir bakıyorsun Ümit Öz… tek başına maçı alıyor hooopp GS’ye 3 puan, bir bakıyorsun  Alper Ulu… asist yapıyor, Serkan Çın… gelişine vole’yi vuruyor , hooppp GS’ye 3 puan, bir bakıyorsun Cüneyt Ç… asist yapıyor Bülent Yıld… röveşata ile Cimbom’a 3 puan kazandırıyor … vb. Bunun gibi bir sürü olay oldu, artık millet futboldan zevk alamaz hale geldi. Bu hakem bozuntularına federasyon maşallah dünyanın parasını peşkeş çekiyor, ortada ise sadece danışıklı dövüş var, performans yerlerde, maçı ordan alıp buraya veriyorlar, bunun için bu hakem bozuntularına dünyanın parasını veriyorsunuz. Vermeyin ulan !!!  artık. Size ne lan kimin şampiyon olacağından, bırakın takımlar mücadeleleri ile kendileri şampiyon olsunlar, kendileri kupa kazansınlar. Siz karışmayın artık. Yeter ulannnnn yeter. 

 

Bu hakemlerle lig oynanmaz, ancak orta oyunu oynanır. Ha bugün GS’ye kıyak geçilir, yarın diğer büyüğe kıyak geçilir, diğer büyüklerde geçmişte benzer tiyatrolarla şampiyonluk yaşadılar, onlarda aynı olayın lacivert’i durumundalar yani temiz değiller.  Daha önce de defalarca değindiğim gibi bizde hakemler kesinlikle tarafgir davranarak, yöneticilerin demeçlerinden etkilenerek, tribün baskısından etkilenerek bile isteye taraflı düdük çalıyorlar, yani hakemlik yapmıyorlar, düpedüz dolandırıcılık yapıyorlar. Eğer onlar yaptıklarını HATA diye niteliyorlarsa zaten hiçbir şekilde hakemliği bilmiyorlar, bunlara mahalle arasındaki maçlar bile yönettirilemez.  Hakemlerin maçlarda yaptıkları HATA falan değil, BİLEREK YANLIŞ KARAR veriyorlar. Bu nedenle ligimiz yerli hakemlerle oynanamaz durumdadır. Bu nedenle önümüzdeki sezondan itibaren yabancı hakemler maçları yönetmelidir. Başka yolu yordamı yok. Zaten bu hakem bozuntularına dünya yükü ile para veriliyor, o para ile dünyanın en iyi hakemlerini getirirsin. 

 

Bu gidişle şampiyon olmak isteyen takımlar artık iyi futbolcu falan transfer etmeyi düşünmeyip, hakem transfer etmeyi planlayacaktır, tabi hakemin bonservisi hangi takımın elinde ise o takımla sıkı bir pazarlık gerekiyor. Ama bu hakemleri Avrupa kupalarında takımında oynatamıyorsun ona göre, orda seni kollayacak Cüneyt’lerin, Bülent’lerin, Serkan’ların olmayacak haberiniz ola, orada hezimete devam yani. 

 

Türk futbolunun gelişebilmesi için önce hakemlerden başlamalı, onun çözümü ille de yabancı hakem. 

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ