Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

TRİBÜN TERÖRÜ


Teknik Elektirk Postası - 220
Bu makale 2019-03-29 10:05:53 eklenmiş ve 557 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Futbolumuzun geldiği finansal ve yönetimsel kriz en önemli sebeplerinden biri, stadyumlarımızın tribünlerini işgal etmiş olan terörist zihniyetli şahıslardır. Bunları farklı forma renkleri içinde görebiliyoruz ama hepsi aslında birbirinin kopyasıdır. Birbirlerine rakip ya da düşman gözü ile bakan bu şahsiyet sorunu taşıyan tarafperestler, aslında birbirini taklit eden, birbirlerine hayran psikiyatrik vakalardır. Bu kişilik bozukluğuna sahip sosyopatlar tribünlerde gruplar oluşturarak hakimiyet sağlamışlar ve dürüst, kişiliki  ve amacı futbol izlemek olan gerçek taraftarlara baskı uygulayarak kendileri gibi davranmasını sağlıyorlar, bu psikopatlara karşı çıkanlara sözel- küfürlü ve fiziksel şiddet uygulayarak tribünlerde terör estiriyorlar. Bu psikopat teröristler tek bir renge, tek bir şehire, tek bir takıma ait değiller. Bunlardan her şehirde , her tribünde var maalesef. 

 

Bu sapkın ruhlu kişiler çoğunlukla rakip takım, rakip taraftar , hakemler olmak üzewre icap ettiğini düşündükleri anda kendi futbolcularına, kendi yönetimlerine ve tribünde kendileri gibi manyak olmayan taraftarlara dahi hakaret, küfür ve  gerektiğinde fiziksel şiddet uygulamaktan çekinmezler. Hal böyle olunca bu psikopatlardan korkan, çekinen kulüp yöneticileri, TFF yöneticileri bu psikopatlar ne derse onu yapmak zorunda hissetmişlerdir. Onların isteklerine bağlı olarak astronomik transferler yaparak kulüplerin finansal olarak batmasına neden olmuşlar. Hakemler bu manyakların korkusundan onların isteklerine bağlı olarak yanlış kararlar vererek bu sosyopatların ekmeğine yağ sürmüşlerdir. 

 

Bu teröristlerde bunları görünce bir araya gelmiş on binlerce sapkın ruhlu hasta kişilikler futbolumuzu olumsuz yönde istedikleri gibi yönetmeye devam etmektedirler. Bu sözde futbol izleyicileri ancak özde terörist olan kişiler sahada futbol oynamaya çalışan rakip takım futbolcularına şahsına, ailesine ve akla gelen nesi varsa hepsine küfür ederek kendilerini tatmin etmeye çalışmaktadırlar. Bre psikopatlar madem o oyuncuları orda görmek istemiyorsanız gidin kendi takımınızın antrenmanını seyredin, böylece rakip görmezsiniz.

 

 Bu yaratıklar kendi takımı kötü oynadığında ya da mağlup olduğunda rakiplere yaptıkları hakaretlerin aynısını kendi futbolcularına dahi yapmakta onları futbola küstürmektedirler. Bu kişiliksiz sosyopatlar takımları yenildiğinde kameraların karşısına geçip ağlayarak biz evimize gitmeyip çoluk çocuğğun rızkından kestiğimiz paralarla maça gidiyoruz onlar oynamıyor yeniliyorlar diye feveran ediyorlar, bre serseri zaten sen adam olsan çoluk çocuğunun rızkından kesip maça falan gitmezsin, be öküz önce çocuklarının karnını doyur, sana ne futbol takımından. Zaten çocuklarının rızkını kesip maça yatıran ahmaktan ne vatana, ne millete, ne de ailesine fayda olmaz, bu sosyopatları itlaf etmek lazım.

 

Tez zamanda kulüp yöneticileri, TFF; MHK bir araya gelip , gerekiyorsa da emniyeten destek alarak tribünleri bu teröristlerden temizlemelidirler, bunlar yüzünden normal  vatandaş maça gidemez olmuş ve ortalık bu serserilere kalmıştır. Tribünler bu manyaklar’dan temizlenip normal insanlar tribünlere çekilebilirse aslı OYUN olan bu futbol oyun gibi oynanmaya ve izlenmeye başlanır…

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ