Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ruhu çekileli çok oldu, Bedeni de veda ediyor...


Teknik Elektirk Postası - 220
Bu makale 2019-03-29 10:04:01 eklenmiş ve 523 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Beşiktaş oldukça çalkantılı bir sezon yaşıyor. Derbide 3-0’ı koruyamamanın ardından Şenol Güneş’in Milli Takım’la anlaşması ve üstüne gelen Kayseri beraberliği, Beşiktaş camiası için işleri hayli karmaşık hale getirdi.

Baş rolde iki aktör biri Fikret Orman biri Şenol Güneş…

İki yıldır öyle bir film oynadılar ki perdenin önünde ayrı arkasında ayrı oynadılar.

Herkesi aptal yerine koydular.

Ama bu filmin sonunda bence ikisi de kaybetti.

Asıl kaybeden ise muhakkak ki Beşiktaş taraftarı oldu.

Yazık ettiler Beşiktaş taraftarına.

Bu nasıl bir egodur! Burada siz mi önemlisiniz, Beşiktaş mı?

Sonucu gene iyi olmayacak böyle devam ederlerse.

Beşiktaş seyircisi çok net mesaj verdi. Şenol’a “Git” dedi, Guti’ye “Gel” dedi. Yönetime de “Gidin” dedi. 

Konya Spor maçında Karius’tan başlayıp, Şenol Güneş’e oradan yönetime yapılan protestolar maçın önüne geçti. Hafta içi “Kalıp, değerlerim ve doğrularım için savaşacağım” diyen Şenol Güneş, maç bitimi, ıslıklar eşliğinde tribünlere aynı şekilde protest bir cevap verdi.Bakalım filmin ikinci sahnesi ne olacak?.


Hücumda sorunsuza yakın ilerliyorlar, pozisyon üretmekte ya da gol atmakta problem yaşadıklarını söylemek güç. Zaten ligin en skorer takımlarından biri Beşiktaş. Fakat aynı konfora arkada sahip değiller. Stoper tandemiyle kaleci departmanı bu sezon sınıfta kaldı. Fabri’den Karius’a geçtikleri günden beri Şenol Güneş’in kafası karışık. Kaldı ki Şenol hocanın kariyeri, Burak Yılmaz’dan Harun Tekin’e kadar geliştirdiği forvet ve kalecilerle doludur. Tolga kararı yönetimin Karius’un antrenörden önce iyi bir mentöre, profesyonel bir desteğe ihtiyacı var. Liverpool-Real Madrid finalindeki hatalarını bir türlü unutamıyor. Bir kaleci bir maç hatalı gol yer, geçer gider, oynar düzelir. Ama Karius sistemli bir şekilde oynadıkça geri gidiyor, güvenini yitiriyor. Bu hiç normal değil.

Şenol Güneş’in Konya maçından sonra yaptığı ‘Tolga olsa onu oynatırdım’ açıklaması da ‘medya sana söylüyorum yönetim sen anla’ durumu gibi. Neticede Tolga’yı Şenol hoca değil yönetim kadro dışı bıraktı. Güneş’e kulak verirlerse... Şenol hocaya Milli Takım’a gittiği için tribünler tepki gösteriyor. Ama bu konuda Güneş’e de kulak verirlerse daha hakkaniyetli davranmış olurlar. Hocanın önüne bir sözleşme koymadılar, Fabri’yi Karius ile değiştirdiler, kadroda olağanüstü bir sirkülasyon yaşandı. Bunları da dikkate almakta fayda var sanki.


Beşiktaş camiası Burak Yılmaz gibi golcüyü büyük bir haksızlık yaparak uzun süre istemedi. Yıllarca Burak’ın ne kadar çok katkı sağlayacağını yazdık ve Beşiktaş taraftarından büyük tepkiler aldık. Bugün bu konuda haklı olduğumuz kuvvetli ve güçlü bir Burak’ın takımına ne kadar büyük katkılar sağladığını görmekteyiz


Kısa mesaj

Beşiktaş çok fazla gol atmasına rağmen fazlaca da gol yiyor. Bu sorunun iki çözümü var. Birincisi; Beşiktaş orta sahası rakip oyunculara mümkün mertebe şut attırmayacak. İkincisi; maaşını alan ama kadro dışı kalan Tolga’nın takıma geri dönmesi! Şimdi Karius’u gönderemeyeceğinize göre Tolga motivasyonu gerekiyor. Bu rahatlık Beşiktaş’ı geriyor.Beşiktaş derbiden bu yana kan kaybediyor. Ligin boyu bu kadar kısalmışken çift haneli puan farkına bakınca şampiyonluk kolay görünmüyor ama Şampiyonlar Ligi için hala umut var.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ