Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Rabbim Bizi De Test Ediyor!


OCAK - 218. Sayı
Bu makale 2019-01-28 17:42:22 eklenmiş ve 976 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Türkiye spor tarihinin en başarılı, en köklü, en çok taraftarı olan kulübü Fenerbahçe. İçerisinde oynadığı ligi domine eden, binlerce gencin top koşturmak için hayallerini süsleyen Fenerbahçe. Sportif yapısı, tesisleri, alt yapısı ve bütçesi ile Ülkemizin ve Avrupa’ nın sayılı kulüplerinden biri Fenerbahçe. Kırk yıldır evimizde yenilmiyoruz diyen Avrupa kulüplerinin rekorlarını kıran eski bir Avrupa devi Fenerbahçe. 

Evet, yukarıda sıraladıklarımızın hepsi, Fenerbahçe deyince pek çok kişinin aklına gelen ve bugün artık özlemle anımsanan Eski Fenerbahçemiz. Bugün ne yazıkki bunlardan eser yok.  Kulüp, tarihinin en başarısız en karamsar günlerini yaşıyor ve taraftarına da yaşatıyor.


Kulüpteki durağan gidişata ivme kazandırmak, daha dinamik daha başarılı olmak adına yaklaşık 8 ay önce yapılan başkanlık seçimleri ile büyük umutlarla seçilen Başkan Ali Koç “Sezona başladıktan sonra en kötü senaryoyu çizin desek, kimse bu durumu tahmin edemezdi” diyerek tek bir cümle ile geçen süredeki başarısızlığını adeta özetliyor. 


Bu Kulübün patronu sensin Sayın Başkan. Yönetimi sen belirledin, idareyi sen belirledin, sportif direktörü sen belirledin, futbolcuları sen belirledin, antrenörleri sen belirledin, alt yapı hocalarından top toplayıcısına kadar sen belirledin, geldiğin 8ay içerisinde 3 teknik adam değiştirdin. Bu kötü senaryoyu sen çizdin Sayın Başkan. Durumun bu kadar kötü olacağını da senden başka herkes tahmin etmişti. Nasıl olurda sizin gibi futbolla yatıp futbolla kalkan her daim taraftarın içerisinde olan biri bu kötü gidişatı tahmin edemez, durduramaz, engelleyemez…  Ya biz Ali Koç’u tanıyamamışız ya da bu takımı Ali Koç yönetmiyor. 


Her şeyden önce Fenerbahçeli olarak kulübümüzün en tepesindeki ismin, stadın bir köşesinde, boynunu bükmüş biçare bir şekilde oturmasına tahammül edemiyoruz. Fenerbahçe’ye inanmış insanlar sizi bunun için oraya getirmedi. “Allah bizi test ediyor” diyerek ne demek istediğinizi kimse anlamış değil. Böyle bir savunmayı kabul etmiyoruz. Tüm yetki sizde, başarı için ne gerekiyorsa kalkın ve onu yapın. Hiçbir şey yapamıyor bile olsanız en azından, 20 sene bu kulübe başkanlık etmiş olan, Fenerbahçe için (FETÖ’nün düzmece şike operasyonuyla)demir parmaklıkların ardına atılan yine de bu kadar ezilmeyen, efsane başkanımız Aziz Yıldırım’a ve Fenerbahçe’yi bilen eski Fenerbahçelilere danışın. Gözlemledikleri sıkıntıları sorun. Yapılması gerekenleri birde bunlarla istişare edin. Merak etmeyin bu  insanlar Fenerbahçe’ye parayla çalışmazlar.  


Yada başarısızlığı kronikleştiren ve hiç oralı olamayan Comolli’ ye sorun. 


Hani şu “bu sezon Comolli transferi olarak gelmiş herhangi bir oyuncunun ne hamle ne de 11 oyuncusu olarak Fenerbahçe’ye katkısının olmadığı Comolli’ye.” Zaten bu durum bile Comolli’nin nekadar ne kadar başarılı olup olmadığını da açıkça gösteriyor. 


Fenerbahçe taraftarı olarak üzerimize düşeni yapıyor sabırla bekliyoruz. Artık kişileri ve kronik sorunları değil Fenerbahçe’nin oynadığı güzel futbolu konuşmak yazmak istiyoruz Sayın Başkan...

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ