Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Durun Daha Karpuz Kesecektik!


OCAK - 218. Sayı
Bu makale 2019-01-28 13:11:04 eklenmiş ve 952 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

Geçtiğimiz günlerde  New York Times’ın haberine göre “Varlıklı ve yetenekli Türkler sürüler halinde ülkeyi terk ediyor”


Evet, haber aynen bu şekilde… “Sürüler halinde” yaklaşık 250.000 Nitelikli kişi (sermaye ve bilgi sahibi) yurt dışına yerleşmiş ve ülkeyi terk etmiş…!


Bu ülkeden kazandıklarını bu ülkenin menfaatine değil de Emperyalist ülkelerin hizmetine ve emrine sunan bu soyu araştırılması gerekenler aslında kendilerine yakışanı yapmışlar. Bu hainler bu ülkeyi para kazanamadıkları veya bilim tahsil edemedikleri ya da Türkiye 2002 yılına izafen daha fakir olduğu için terk etmiyorlar!


Yine bu kansızlar ülkemizin ekonomisi Erdoğan öncesine göre daha kötü, enflasyonu daha yüksek, sağlık sistemi daha bozuk olduğu için de terk etmiyorlar!


100 yıl evvel içimize Emperyalistler tarafından eğitilip yerleştirilmiş ailelerin şımarık çocukları doğup büyüdükleri Bilim ve Para ürettikleri aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyip şiştikleri vatanımızı kendi sevdikleri “devr i iktidarlarında ki gibi yurt dışında daha az itibarı olduğu için, İMF kapılarında para Siyonist İsrail’in Savaş Bakanlığında İHA (İnsansız Hava Aracı) HERON dilendiğimiz için de terk etmiyorlar!


Peki, bu vatan haini soysuzlar neden Türkiye’mizi terk ediyorlar biliyor muyuz? Artık milletin seçtiği siyasi iktidarları Cumhurbaşkanı, Başbakan veya Bakanları Askeri Darbeler ile Emperyalizmin ayak oyunları ile Medya baskısı ile “Deviremedikleri” İdam sehpasına yollayamadıkları için vatanımızı terk ediyorlar! İçerde ve dışarda ne kadar ipini ellerinde tutan varsa onlara siyasi iktidarlarımızı yedirmediğimizi siyasi liderlerimizi harcatmadığımız için terk etmek zorunda kalıyorlar.  Bu zillet içerisinde yaşayamıyorlar artık. Histeri nöbetlerine giriyorlar! Bakmayın burada kalanların sessiz sedasız durduklarına. Kinlerinden tırnaklarını birbirine vuruyorlar. Yutkunuyorlar, fırsat kolluyorlar. Söz geçiremedikleri boyun eğdiremedikleri Recep Tayyip Erdoğan’dan ve onun arkasında duran Milletimizden nefret ediyor bu eski mutlu ve de putlu azınlık! Hani Ali İmran Suresinin 118-119. Ayetlerinde geçtiği gibi;

3/118- Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size ayetleri açıkladık.


3/119 - İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, hâlbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler. Başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “kininizle geberin!

Evet, bu azgın azınlığın derdi bu... Yani Cefadan değil Sefadan kaçıyorlar. Yoksa onların ne çocuklarının tahsil görmesine mani 28 Şubat kararları var ne de üniversiteye girerken kota dayatması veya ne de başörtüsü yasağı var? Ne kimsenin yaşam tarzına müdahale ediliyor ne de sermayelerine renk verilip (yeşil kırmızı siyah vs. gibi) iş yapmalarına mani olan var..


 

Bizde onlara şöyle diyelim bari.. New York Times’ın dediği gibi “Yürüyün bre sürüler, ense tıraşınızı Görelim... Varlığınızdan ne fayda gördük ki yokluğunuzdan da zarar görelim...”

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ