Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Küme Düşme İhtimalini Küçümsemeli Miyiz?


ARALIK - 217. Sayı
Bu makale 2019-01-02 10:53:30 eklenmiş ve 895 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

"Bizim onlara destek olmamız, birlik olmamız gerekiyor.                  

 Hayatta her zaman böyle şeyler olabiliyor. 

 Fenerbahçe Erkek Basket Takımı Başantrenörü  Zeliko  Obradoviç 

 (Futbol takımının durumunun sorulması üzerine, verdiği cevap)"

 

Durum tespiti adına önce reel durumu not etmekle başlayalım yazımıza. Fenerbahçe futbol takımı ,Lefter Küçükandonyadis sezonunda bu hafta, bu yazısı yazarken, ligde 14 puan varlığı ve eksi 8 averaj ile, 17. sırada bulunuyor. Sezonun ikinci yarısının başlamasına 2 hafta kalmışken, takımın 3 galibiyeti, 5 beraberliği ve 7 mağlubiyeti var.

Fenerbahçe camiası son yıllarda birçok olumsuz trajediyle karşılaştı. Son maçta kaybedilen veya kazanılamayan 3 şampiyonluk taraftarı çok üzdü. Bursaspor’a son hafta, şampiyonluğun hediye edildiği maçtaydım ve evim Avrupa yakasında olmasına rağmen, maç çıkışı stattan Suadiye’ye kadar, şok içinde  yürümüştüm. Maç sonu yapılan hatalı anonsu ve yaşadığımız yersiz sevinci asla unutamam. Bu tatsız olayların başında malum dava süreci ve Fenerbahçe’ye karşı yürütülen kumpas gelmektedir. Bu dönem taraftar haklı olarak, büyük bir mücadele vermiş, kulübünün yanında yer almıştır. Haksızlığa karşı mücadelede örnek olmuş büyük bir sınav vermiştir. Bu sene ise, hic kimsenin beklemediği ayrı bir trajedi ile karşı karşıyayız.

 

 Bu sene geldiğimiz noktada puan cetvelinde yer aldığımız konum, Fenerbahçe ile asla bağdaştırabileceğimiz bir adres değildir. Yine buna rağmen taraftar sağduyu ile durumu karşılamış ve Ali Koç’a açtıkları krediden bir azaltmaya gitmemiş aksine tam desteğe devam etmiştir.  Bunlar her şeye rağmen, bir kulüp için büyük kazanımlardır. Ali Koç döneminin resmen olmasa bile, fiilen ikinci dönem başlayacağını söyleyen bir taraftar olarak, küme düşme ihtimalini sıfır olarak görüyor 

 

"Ali Koç döneminin resmen olmasa bile, fiilen ikinci dönem başlayacağını söyleyen bir taraftar olarak, küme düşme ihtimalini sıfır olarak görüyor ve geleceğe umutla bakıyorum."

 

ve geleceğe umutla bakıyorum. Bunu yazarken de asla bir hayal dünyasında olmadığımı, duruma gerçekçi yaklaştığımı ifade etmek isterim.

 

Ali Koç ve yönetimin futbol takımını çıkışa geçirmesi için de, yaptığı hatalardan ders çıkarması olmazsa olmazdır. Ayrıca Ali Koç’tan beklenen sadece erkek basketbol takımında değil, tüm diğer branşlarda da Avrupa’da kazanılacak başarılardır zira bu kazanımlar taraftarın alıştığı başarılardır. Fenerbahçe’nin asla futbol kulübü olmadığı, bir spor kulübü olduğu şiarı da hiçbir saikle, asla terk edilmemelidir. Bunun aksi kabul edilemezdir.

 

"Ali Koç’tan beklenen sadece erkek Basketbol takımında değil, tüm diğer branşlarda da Avrupa’da kazanılacak başarıdır zira bu kazanımlar taraftarı mutlu ettiği ve alıştığı başarılardır. Fenerbahçe’nin asla futbol kulubu olmadığı, bir spor kulubu olduğu şiarı da asla terk edilmemelidr.."
 

Futbol kulüplerinin mali durumlarının iyi olmadığını artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Finansal durumun tedavi edilmesi ve iyi finansalların doğacağı sağlıklı bir mali ortamın oluşturulması uzun yıllar alacaktır.  Bununla birlikte; doğru, yerinde ve az maliyetli transferlerle, iyi bir takım yaratmak mümkündür. Bunun için gerek Türkiye gerçeklerine uygun doğru bir teknik ekibin işin başında olması, gerekse iyi işini iyi bilen scout ekibinin iş başında olması mühimdir. 

Tüm sporseverlere güzel bir yeni yıl diliyorum ve yeni sezonun fair-play’e uygun kavgasız küfürsüz geçmesini cani gönülden diliyorum
 
Not:  Yazıyı baskıya yetiştirme sürecinde, kulübün KAP’a yapılan resmi açıklama ile, Ersun Yanal ile 1.5 yıllığına anlaştığını açıkladı.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ