Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Arda


EKİM - 215. Sayı
Bu makale 2018-10-30 18:12:46 eklenmiş ve 940 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği belkide en büyük futbolcularından biri bugünlerde özel yaşamından dolayı gündemde. Evet Arda Turan’dan bahsediyorum. Galatasaray’ın alt yapısından yetişip Türkiye’de zirveye çıkan daha sonra Avrupa’ya giden ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birine transfer olup orada başarılı olan Türkiye’nin bir zamanlar gururu olan Arda şuan itibarı yerlere düşmüş belkide hapis yatması gerekecek bir hale nasıl düştü? Biraz bunu iredelemek istiyorum.


Hepimiz gurur duyuyorduk Arda ile. Oynadığı futbol, aldığı başarılar, TV’de gördüğümüz espirili mütevazi hali ile sadece Galatasaray’lıların değil tüm Türkiye’nin kalbinde taht kurmuştu Arda. Sosyal medyada milyondan fazla takipçisi vardı hala da var sanırım. Çünkü bir Türk futbolcusu Avrupa’nın en büyük takımlarından birine Barcelona’ya transfer olmuş ve orada iyi bir sezonda geçirmişti. Artık Arda İspanyolların da sevgilisi idi. Bu Arda için tepe noktası oldu. O yıldan sonra Arda gerek futbolunda gerekse özel hayatında düşüş içine girdi. Öyle bir düşüş ki bu şuan itibarı yerlerde sürünme noktasına geldi. Belkide bitti Arda.


Arda’yı bitiren en önemli nedenlerden biri öfkesine hakim olamaması idi. Milli takımda onun manevi babası sayılabilecek Fatih Terim’le çatışması hem onun hemde Terim’in milli takımı bırakmasına neden oldu. Bu çok önemli bir ölçü idi aslında. Herkez kapalı kapılar arkasında ne oldu, Terimmi haklı yoksa Ardamı die merak ederken Arda’nın babası yaşındaki bir gazeteciyi uçakta tartaklaması ve üçüncü şahışlarıda içine alacak şekilde kötü sözler söylemesi Arda’nın büyük gafı oldu. Arda biryandan da futbol olarak seviye kaybediyordu. Barcelona’dan ayrılacağı konuşulurken Terimle yaşadığı sorun yüzünden Galatasaray onu almadı ve Başakşehir’e geldi Arda. Halbuki Terim ile arası iyi olsa O’nu sevip saymaya devam etse Terim ona hem babalık yapar maddi ve manevi destek olurdu hemde Galatasaray’a gelebilirdi.  Arda Terim’le bozuşmakla belki en büyük dayanağını kaybetti.


Arda’nın düşüşü Başakşehirde de devam etti. Oynadığı etkisiz futbol ve hakeme yaptığı aşırı uygunsuz hareketle 10 maç ceza aldı. Arda yaptığı davranışlarla dibe doğru iniyordu. Herkez bunu görüyor ama kimse yardımcı olamıyordu.Çünkü bir insan kendisine zarar verirse ona yardım etmek çok zordur. Ve nihayetinde gece kulübünde yaşadığı kavga ve hastanede devam eden silahlı bir olay   


Arda’yı belkide ceza evine koyacak.


Aslında tüm bunlara üzülmemiz lazım çünkü Arda gibi futbolcular her zaman ülkemize gelmiyor. Arda’yı cezalandırmak yerine ıslah etmek lazım. Birilerinin çıkıp Arda ile ilgilenmesi ve yol göstermesi lazım. Çünkü belliki Arda bir girdaba girmiş ve dibinde dibine doğru hızla iniyor.


Umarım Arda’da aklına başına alır ve yaptığı hataları görür. Hepimiz insanız hata yapabiliriz ama bunlara birson vermemiz de kendi elimizde.

Gelecek ay görüşmek dileğiyle


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 220
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ