Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İstikrar “Sızlık”


EKİM - 215. Sayı
Bu makale 2018-10-30 17:56:52 eklenmiş ve 933 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Ligde 8 haftayı geride bıraktığımız bu günlerde, Trabzonspor 13 puanla 5. Sırada yer almış görünüyor. Ancak ‘’İSTİKRARSIZLIK’’ Trabzonspor da  ‘’İSTİKRAR’’ haline gelmiş bulunuyor. Sen git geçen yılın şampiyonu ve lig de lider olan Galatasaray’ı ezici bir oyunla 4-0 yen takip eden haftada Alanya’ya deplasmanda ve Göztepe’ye evinde yenil, sonraki hafta evinde Kasımpaşa’ya karşı 2-0 geriye düştüğün maçı 4-2 kazan, sonra deplasmanda Akhisar’ı  yen.  Trabzonspor taraftarı haftaya maçta takımın nasıl bir sonuç alacağı konusunda hiçbir fikir yürütemez hale geldi, daha doğrusu takıma güvenemez hale geldi. Tabi bu durum  bu yıla ait bir sorun değil, yıllardır süren istikrarsızlık bu yılda devam ediyor. Sanırım her hafta sürpriz şekilde lehimize ya da aleyhimize enteresan sonuçlar alacağız gibi duruyor.  


Son iki haftada Burak ve Rodalegga beraber oynatılarak iyi sonuçlar alındı ancak bu her hafta böyle olacak anlamı çıkarmaz. Bunu yapan Ünal hoca’ya methiyeler düzen skor yazarları , yarın alınacak mağlubiyette Ünal hoca’yı  kovmak için yarışırlar. İşleyen bir sistemde ısrar edilmelidir ama eğer bu sistemle yol alınamıyorsa elbette değiştirilecektir.  Mali olarak pahalı transferler yapılmamış olan bu sezon son yılların en iyi sonucunu alacak gibi görünmektedir. Genellikle ligin 8. Haftası kuklüp hangi sırada ise sezon sonunda 2-3 basamak üstte ya da altta yer alma ihtimali yüksek olur. Teknik ekip takımın verimini artırmaya yönelik adımları iyi atarsa, Trabzon da huzuru bozacak bir şeyler yine olmazsa sezonu Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanmış olarak sonlandıracaktır. 


Bunu sağlamak için artık ‘’İSTİKRAR’’ şart. İstikrarı kazandıracak olan yönetim, teknik heyet ve futbolculardır. Tiribündeki taraftara ise sabırla takımı desteklemek ve oyuncuların moralini sıfıra indirecek hareketlerden kaçınmak düşer. Yoksa iyi oyuncularımız küserse, sözleşmesi biter bitmez Trabzon’dan ayrılır seneye de sahamızda rakip formayla görürüz, sanırım bunu hiçbir taraftar istemez. 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 220
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ