Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Şenol Güneş Göreve Devam Etmeli


EYLÜL 2018 - 214. Sayı
Bu makale 2018-09-28 12:54:55 eklenmiş ve 1037 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Son günlerde Şenol Hoca’nın memnuniyetsiz demeçlerinden ve kulüble arasındaki problemlerden dolayı gideceği konuşuluyor. Hepimizin bildiği üzere Şenol Güneş Beşiktaş Futbol Kulübüne teknik direktör olarak atandıktan sonra iki defa lig şampiyonluğu ve avrupada birçok başarıya imza attı. Burada Şenol Hoca’nın kabiliyeti ile kulübün aldığı futbolcuların kalitesinden de bahsetmemiz gerekiyor. Hakikaten Beşiktaş kulübü son üç senede çok kaliteli futbolcuları çoğunu kiralama yöntemiyle takıma kattı ve Şenol Hoca bu futbolcuları yöneterekten birçok başarıya imza attılar. Ancak üst üste gelen iki şampiyonluktan sonra geçen sene takımın ligin en iyi oyunculardan kurulu olmasına rağmen şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırması Beşiktaş camiasında moralleri bozdu. Geçen seneki Şampiyonlar Ligi başarısına rağmen moralleri düzeltmeye yetmedi. Bu süreçte Beşiktaş bazı değerli oyuncularını satmaya başladı. Burada tabiiki futbolcunun istediği takımda oynamak istemesi kulübün ise bonservis ücreti alacak olması karşılıklı menfaatlere dayalı olarak gerçekleşti. Geçen sene Cenk devre arasında İngiliz takımına satıldı. Transferin devre arasında gerçekleşmesi ve Beşiktaş’ın hala Şampiyonlar Liginde oynuyor olması eleştirilere neden oldu. Ancak transferden yüksek bonservis geliri elde edildi. Bu futbol sezonunun başında ise Türk futbolunun mali krize girmesi Beşiktaş’ın hatta diğer kulüblerin değerli oyuncularını geri göndermesine yol açtı. Sezon başında takımın en iyilerinden biri olarak kabul edilen Talisca ne satın alınabildi nede kiralık sözleşmesi uzatılabildi. Bu Beşiktaş’ın en büyük kaybı idi. Cenk ve Talisca’dan sonra Fabri, Tosic, Mitrovic, Franco, Lens ve son olarak Negredo eklendi. Şenol Güneş bugün yaptığı açıklamada belki bir futbolcunun daha gideceğini söyledi.


Görülen o ki ne Şenol Hoca giden oyunculardan nede yönetim geçen sene kaçan şampiyonluk ve busene ligde alınan kötü sonuçlardan memnun değil. Buna Şenol Hoca’nın sitemkar açıklamalarıda eklenince yönetimin hocaya ihtar çektiği ve uyardığı konuşuluyor.  Her iki tarafında kendine göre haklılığı var. Yönetim Türkiye’nin içine girdiği ekonomik sıkıntı ve dovizin artmasından dolayı futbolcuları göndermek zorunda kalıyor. Bunu hemen hemen her takım yapıyor. Şenol Hoca ise gönderilen futbolculardan dolayı sıkıntısını ortaya koyuyor.


    Beşiktaş bu zorlu süreci iyi idare etmeli. Şenol Hoca kesinlikle gönderilmemeli ve yola devam edilmeli. Şenol Hoca da elindeki oyuncularla en iyisini yapmalı. Takımı mümkün olduğu kadar iyi oynatmalı. Problemler ekran önünden değilde arka planda konuşulup halledilmeli. Bu zorlu süreç bu şekilde aşılmalı diye düşünüyorum.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ