Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Karadeni̇z’de Firtina Bi̇tmez, Trabzonspor’da Kri̇z Bi̇tmez


EYLÜL 2018 - 214. Sayı
Bu makale 2018-09-27 17:40:25 eklenmiş ve 949 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Ligde ilk 4 hafta geride kaldı, Karadeniz fırtınası evindeki maçlarda bize eski şampiyonluklara abone olduğu  günleri hatırlattı. Ancak deplasman da oynadığımız iki maçta arzu edilen futbolu ve sonuçları alamayarak kendisine lig de ancak 6. sırada yer buldu. Bu sıralama son yıllarda alışmış olduğumuz bir yer olarak değerlendirilebilir. 


Akyazı da oynamış olduğumuz Sivasspor  ve özellikle de Galatasaray maçında oynadığı futbol ile gönülleri fethetti ve ilerisi için taraftara ışık verdi. 


Bu maçlara da Sosa orta sahada 8 numara pozisyonunda beklenmedik şekilde verimli oynayınca  orta saha dengesi Trabzonspor lehine dönmüş oldu ve  güzel oyun ve sonuçlar ortaya çıktı. Bu durum taraftarın keyfini yerine getirdi. Sosa 8 numara oynayınca  Yusuf’ta 10 numara olarak yerinde  daha verimli oynamaya başladı. Onazi – Sosa - Yusuf üçlüsü ideal orta saha görüntüsü veriyor. Tabi bu verimi deplasman maçlarında da görebilirsek o zaman  Trabzonspor taraftarı sezon sonunda mutlu sonu görme hayalleri kurmaya başlayabilir. Vahit Amiri ve Abdülkadir Ömür’de sakatlıkları geçince hücum bölgesine çok önemli katkılar sunacaklar.

Gerçi tam işler yoluna girecek derken illa ki bir sorun çıkacak önce Trabzonspor’da sonra da tüm Trabzon’da keyifler kaçacak, gerilim üstüne gerilim yaşanacak. Ne mi oldu, bu günlerde; Burak’ın alacakları nedeni ile kulübü TFF’ye şikayet ettiği ortaya çıktı. Bunun üzerine kulüp ile Burak arasında sosyal medya aracılığı ile açıklama yapma yarışı ortaya çıktı , bu da tam takım toparlanırken huzuru kaçıracak ve istikrarsızlık takımı esir alacak anlamına gelmektedir. Burak sezon başında BJK’ya transferi gerçekleşmeyince Trabzonspor’u tercih ettiğini sosyal medyadan açıklamıştı. Neden böyle bir açıklama yapma gereği duydu onu bilemiyoruz ama alacak için TS’yi TFF’ye şikayet etmesi  gösteriyor ki Burak TS’yi değil parayı tercih etmiş görünüyor. İmzalanmış sözleşmesi gereği olan parasını almak elbette futbolcunun hakkı ama BJK’ya transfer olamayınca Burak o açıklamayı yapmak zorunda değildi, keşke de yapmasaydı, bu açıklamayı yaparak kendini zan altında bırakmış oldu. 

Bakalım Burak krizi Trabzon’da ne fırtınalar estirip Trabzon’a ne kadar zarar verecek … 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ