Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Deizm Üzerine


Nisan 2018 - 209. Sayı
Bu makale 2018-04-25 12:02:10 eklenmiş ve 378 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

Deizm aslında Şirk Dinidir… Ama bir çok kelime de olduğu gibi burada da kelimeyi asıl mecrasından çıkarıp çok farklı alafranga şekillerde ifade etme temayüllerimiz bize sanki yeni bir şeymiş gibi gösteriyor Deizm veya Deist’i. Bu sadece Deizm de değil bir çok kelime de de var. Deist oldum Ateist oldum Agnostizm’e inanıyorum vs. gibi yeni bir takım şiarlar (söylemler)’ın geliştiğini görüyor duyuyoruz... Hatta ülkemizde çok yaygınlaştığını Deistim diyen birçok Müslüman evladı olduğunu yapılan araştırmalar çerçevesinde anlaşılıyor diye medya da bize pompalanıyor. Eyvallah doğrudur...

Bu ülke de ilk defa müşrike (deist’e) rastlamıyoruz... Ama adına Müşrik değil de DEİST dediğimiz de sanki farklı bir tasavvurda bulunuyoruz! Hayır, arkadaşlar DEİST dediğiniz tipik bir müşriktir... Hani 1400 sene evvel yaşamış Ebu Cehiller Ebu Lehebler var ya, onlar da deist yani müşrik idi. Onlar da günümüz DEİZM, AGNOSTİZM anlayışında ki gibi şirk koşarak Allah’a inanıyorlardı. Müşrikler Allah’ı inkâr etmiyorlardı… Kendilerine tebliğ de bulunan peygamberleri, dinleri ret ediyorlardı... İlginçtir ki Ebu Cehil Hz. Peygamber’e şöyle hitap edebiliyordu... ‘’Allah’a yemin olsun ki ya Muhammed seni tasdik etmeyeceğiz seni tanımayacağız!!!‘’ ne kadar trajikomik bir cümle...  Allah’a inanıyor ve onun adına yemin ediyor ama yine aynı Allah’ın yolladığı Peygamberi tasdik etmeyeceğini söylüyor...

Günümüz de yaygınlaştığı iddia edilen deist’ler de yeni bir şey söylemiyor...

’’Kainat’ı yoktan yaratan yüce bir yaratıcı var ona inanıyoruz ama onun gönderdiği iddia edilen (HAŞA) kitaplara, peygamberlere inanmıyoruz‘’ diyorlar. Peki, Ebu Leheb veya Ebu Cehil ne diyordu ki? Onlar Allah’a inanmıyorlar mıydı? Aksine inanıyorlardı. Fakat Peygamber aleyhisselama inanmıyorlardı. Kainat’ı yaratan Tek Tanrıya kendilerini ulaştırmak için aracı putları vesile kılıyorlardı. Bu yok diyebilir misiniz günümüzde? Bir çok insan Allah’a inandığı halde biz Allah’a direk inanamayız ona şu veya bu aracı vasıtası ile ancak inanabilir ulaşabiliriz demiyorlar mı?

Haşa ‘’evet Allah vardır ama o günümüz de çağdaş Dünyanın işlerine karışmaz şu kişi devlet veya müessese daha iyi bilir günümüz meselelerini problemlerini sıkıntıların kaynaklarını‘’ şeklinde söylemiyorlar mı??? Yani binlerce yılın müşrik’liğini günümüzde Asortik bir kelime ile deizm ile ifade edip yeni bir haltmış gibi karşımıza çıkarmasınlar? Bu ülke de her zaman müşrik vardı yine olacak. Eşyanın tabiatına aykırıdır olmaması... Müslümana düşen bunun için ağlayıp sızlanmak değil evlatlarımızı bu ŞİRK dininin pençesinden kurtarmak için çabalamak ve onlara İslam ı iyi doğru şekilde anlatmaktır... Bunu da en başta yapacak olan Devletimizin Din İşlerinde mesul müessesesi Diyanet İşleri Başkanlığı ve vazifeli imamlarıdır.

Bu arada bir şeyi daha ilave ederek mevzuyu noktalayayım... Son günler de ki kamuoyu yoklamalarının da (yani Deizm Agnostizm Ateizm yaygınlaşıyor diye haber veren anketlerin) bir proje olarak bizlere pompalandığını düşünüyorum. Evet, tehlike vardır ama bunun deizm yaygınlaşıyor diye sunulması bir projedir! Zira şirk tehlikesi yaygınlaşması ne zaman bitmişti ki tekrar başlasın?

Aslında başlayan deizm propagandasıdır... Yani yeni adla bu “şirk dininin topluma reklam edilmesidir” diye düşünüyorum!

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ