Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray Yoluna Devam Etti


Mart 2018 - 208. Sayı
Bu makale 2018-03-26 12:00:47 eklenmiş ve 331 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

26. Haftada şampiyonluk yolunda önemli bir dönemece giren Galatasaray rakibi Fenerbahçe ile deplasmanda 0-0 berabere kalarak ligte liderliğe devam dedi. Rakiplerinden bir tanesinin puan farkini kapamasina izin vermedi. Fenerbahçe aldığı bu beraberlikle şampiyonluk yolunda ağır yara aldı. Maç başlamadan önce düşündüğüm gibi üç ihtimalli bir maç idi favorisi yok idi. Hakikatende öyle oldu. Her iki takımda gol pozisyonları buldu ve maçın son anına kadar her iki takımında kazanabileceği bir maç idi. Gol olmayınca berabere bitti. Tolganın maçın 93. dakikasında atamadığı gol taraftarlarına saç baş yoldurdu. Çünkü 18 senedir Kadıköyde Fenerebahçeyi yenemeyen Galatasaray için hasreti sona erdirecek çok önemli bir gol olacaktı. Maalesef atamadı. Bunun bir benzerini Milan Baroş 2012 yılında direğe vurdurarak kaçırmıştı. Sonuç itibariyle Galatasaray Kadıköyden hasarsız yola devam dedi. 

Şampiyonluğun önemli rakiplerinden  ikisinin mücadelesinde de Başakşehir ile Beşiktaş karşılaştı. Başakşehir maçı 10 kişi kalmasına rağmen 1-0 kazanarak yoluna devam etti. Beşiktaş ise darbe aldı liderle arasındaki puan farkı 4’e çıktı. Bu tabloya baktığımızda üç takımın da şampiyonluk yarışında var olduğunu görebiliyoruz. Öyle bir kıyasıya yarış varki kimse şu takım kesin şampiyon olur diyemiyor. Bu köprünün altından daha çok sular akar. 

Galatasaray’ın kalan maçları oldukça zorlu. Önümüzdeki hafta Trabzonsporla kendi sahasında oynayacak. İlerleyen haftalardada şampiyonluk rakipleriyle kendi sahasında oynaması avantaj olarak gözüküyor. Ancak hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor. O yüzden Galatasaray’ın çok ciddi şekilde hazırlanarak maçlara çıkması gerekiyor. Şampiyonluk yolunda Galatasaray’ın en büyük avantajı tribünleri hıncahınç dolduran taraftarı ve şampiyon olmayı bilme tecrubesi. Galatasaray en zor şartlar altında dahi şampiyon olmayı becerebilmiş bir takımdır. 2006, 2008, 2015 yıllarına baktığımızda bunu görebiliyoruz. Bu tecrubenin Galatasaray için en büyük avantaj olduğunu düşünüyorum. 

Gelecek ay görüşmek dileğiyle...


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ