Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Tudor Gönderildi


Aralık 2017 - 205. Sayı
Bu makale 2017-12-29 11:33:29 eklenmiş ve 238 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Galatasaray’ın 16. hafta Yenimalatyaspora 2-1 kaybetmesi bardağı taşıran son damla oldu ve

yönetim Tudor’un görevine son verdi. Çoğumuza göre geç kalmış bir kararı yönetim neden bukadar geciktirdi diye düşenebiliriz. Bunda en büyük etkenin ilk sekiz haftada alınan yedi galibiyet, yıliçinde teknik adam değişikliğinin zorluğu, gönderildiği takdirde yerine gelecek teknik adamın belirsizliği ve son haftalarda alınan başarısız sonuçlara rağmen takımın üst sıralarda oluşu idi. Trend son 2 aydır Tudor’un gideceğini gösteriyordu. Futbolcular arasındaki huzursuzluk ve isteksizlik kapalı kapılar ardında futbolcularla Tudor’un arasının iyi olmadığını gösteriyordu. Duyumlarda bu yönde idi. Bizim görebildiklerimiz takımın iyi top oynamadığı, Tudor’un gerek takım kurmada gerekse oyunu okumada eksiklik içinde olduğu, basınla ve rakip teknik adamlarla sürekli didişme içinde olduğu ve alınan başarısız sonuçlardı. Takımın gidişatı kötüydü ve sürekli puan kaybediyordu. Yenimalatyaspor’a kötü bir oyundan sonra kaybetmesiyle Galatasaray liderliğide kaybetti.Belki ilk yarıyı 2. yada 3. bitirecek bilemiyoruz. Sonuç itibarıyla Tudor’un gitmesi hayırlı oldu. Kangren kol kesildi.Vucut kurtarıldı.

Peki bundan sonra ne olacak? Tudor’un yerine kim gelecek? Akla gelen ve konuşulan ilk isim Terim. Terim gerek tecrubesiyle, gerek Galatasaraylı oluşu ve camiayı tanımasıyla orayı hakkeden ilk isim. Tabii bu Terim gelirse kesinlikle başarı gelecek şampiyon olunacak anlamına gelmiyor. Takımda Tudor haricinde de problemler olabilir. Özellikle futbolculardan bazılarının problemli oluşu yeni gelecek teknik adamı da etkileyebilir. Diğer taraftan Terim’i camianın ve yöneticilerin bir kısmının istememesi problem oluşturabilir. Burda başkan insiyatif almalıdır ve getirdiği teknik adamın arkasında durabilmelidir. Herkezi memnun edecek bir teknik adam başlangıçta olmayabilir. Ama başarı geldikçe muhaliflerde sessizleşeceklerdir.

Eğer Terim dışında başka bir teknik adam gelirse ne olabilir? Birkere bu yabancı teknik adam olursa gerek ülkeyi tanıması gerekse takımı tanıması yerli teknik adamdan daha fazla zaman alacağı için büyük bir risk oluşturacaktır. Herhalikarda yerli bir teknik adam daha mantıklı gözüküyor. Tabii Terim boşta iken başka bir yerli adamın getirilmersi camia tarafından nekadar hazmedilir bilemiyorum. Hiçde kolay olmayacaktır. O yüzden şu pozisyonda en mantıklısı Terim’in göreve getirilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir. Terim gelirse tabiiki kendi adamları ve sistemiyle gelecektir. Buna herkezin saygı duyması lazım. Unutulmaması gereken diğer bir konu ise Terim’in düşmanı çoktur. Özellikle rakip takımlarda, spor camiiası içinde hatda Galatasaray’ın içindede Terim karşıtı birçok insan muhalefete hemen başlayacaklardır. Galatasaray’ı zorlu bir süreç bekliyor. Umarım Galatasaray bu süreci başarıyla atlatabilir.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ