Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bu Hakemlerle Lig Bitmez…


Aralık 2017 - 205. Sayı
Bu makale 2017-12-29 11:32:13 eklenmiş ve 193 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Rıza hoca ile yapılmış olan kan değişimi takıma olumlu yansımış olup sahada da olumlu sonuçlar alınmaya başlandı. Geçen yıllarda olduğu gibi ligin alt sıralarına demir atan takım, Rıza hocanın takımda oluşturduğu değişim ile zirvenin takipçisi olmaya başladı. Bu da rakiplerde tedirginlik yapmaya başladı.  Ligin devre arasına 2 maç kaldı, kalan bu iki maçı da kazanırsak Avrupa kupaları için çok ciddi mesafe kaydetmiş olacağız. Devre arası eksiklerin giderilmesi şampiyonluk yarışı için umut olacaktır. 

Trabzonspor da kan değişimin yarattığı bu pozitif ivme , taraftara ve şehre umut olmuştur. Ancak Türk futbolunun klasik sorunu olan TFF , MHK ve hakemler tarafından lige müdahele edilme huyu yine ligin sıralamasına ciddi olarak etki edecek gibi gözüküyor. Hakemler nedense hep İstanbul takımları lehinde hata yapmaya devam ediyor, alt sıralarda yer alan İstanbul takımları ligin en üst sıralarına yerleştirilmiş olup, TFF ve MHK artık muradına ermiştir. Ligin ilerleyen haftalarında haddini aşıp ligin zirvesini zorlayan Kayserispor ve Göztepe’ye de haddi bildirilip alt sıralara doğru çekilme işlemi tamamlanacaktır, böylece tiyatromuzu izlemeye devam edeceğiz gibi görünüyor. Geçen 15 hafta boyunca hakemlerin performansı  ya gerçekten hakemlikten haberleri olmadığını ya da bilerek ve isteyerek büyük olarak adlandırılan takımları kolladıklarını gösteriyor. Bu hakemlerle dürüst adil bir lig oynanamaz, bunlara verilen paralar ile dünyanın en iyi hakemlerini getirip maçları onlara yönettirmek en doğrusu olur. Tabiii federasyon en doğrusu olsun istiyorsa bu olur. Bence  federasyon en doğrusunu değil İstanbul takımları neyden mutlu oluyorsa o nun olmasını istiyor.

Trabzonspor Rıza hoca  ile ligin zirvesini zorlayacaktır, bu bize güzel günlerin geleceğini göstermesine rağmen, hakemler gerektiği yerde müdahele ederek Trabzonspor’u frenleyecektir, maalesef bu da bizlerin canını sıkmaya devam edecektir. Bu hakemlerle lig bitmez, ille de yabancı hakem gerekli. Federasyonun bu tiyatrosuna karşı Trabzonspor’umuz onuruyla, şerefiyle, dik oynayarak mücadele edecektir, belki TFF ve MHK şeref ve onur’un ne olduğunu hatırlar diye ümit ediyoruz.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ