Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Tahta Bacak Saffet Derki Niye Çıkmıyor Bu Spor Yasası


Mayıs 2017 - 198. Sayı
Bu makale 2017-05-31 13:36:44 eklenmiş ve 718 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Yıllardan sanırım 1989’du o zamanlar Şeref stadı  şu an Çırağan Kempnski Otelin olduğu yerde idi. Beşiktaş 1947 yılında İnönü Stadyumu açılana kadar maçlarını yaptığı daha sonraları antrenman sahası olarak kullandığı sahada Beşiktaş’ın antrenmanlarını seyretmeye gitmiştim. Tabi o zamanlar antrenmanlara ciddi seyirci gelirdi. Bu ayki yazıma niye Şeref stadı ile başladım şöyle anlatayım.  Geçen günlerde meclis kürsüsünde Eski Beşiktaşlı sonra Galatasaray ve Fenerbahçe de oynasa da   MHP milletvekili olan Saffet Sancaklı konuşuyordu. Onu görünce yıl 1989 Şeref stadında antrenmanı izliyorum bir baktım zayıf ince kuru bir oğlan top koşturuyor. Tanımadığım için yanımda duran Çeliktepe semtinden abimiz Amigo Orhan’a (Bir milli maç sonrası Mustafa Denizli’ye uçan kafa atan amigo) döndüm kim bu abi dedim. Oda ‘’Tahta bacak Saffet ‘’ demişti. İşte sıska futbolcu uzun yıllar futbol oynadıktan sonra siyasete girdi. Kürsüde de yine eski mesleği olan futbol ile ilgili söz almıştı. Dinledim ve ayağı yere basan ilginç konulara değindi. 


Özellikle spor kulüplerinin vergi borçlarının silinmesi ile ilgi itirazı doğru ve haklı idi. Sil sil nereye kadar devam edecek bu savurganlık. Özellikle çıkmayan spor yasasındaki kulüp başkanlarının yapılan kulüp borçlarına müteselsil kefil olması olayını hala yasalaşmayışını eleştirdi. Bu konuda yüzde yüz haklı Saffet Sancaklı. 


Bu yasanın bir an önce çıkması gerekiyor. Yoksa bu savurganlıkla kulüp borçları milyar dolarları bulacak. Bu para yine bu ülkenin değeri ve parası. İşte bu işleri diğer Avrupa kulüpleri gibi profesyonel yöneticilerle işe duyguları katmadan profosyenelce altyapıları güçlendirerek yapmamız gerekir. 


Bu iş yapılacaksa ehil insanlar tarafından eğlence ve para aracı olan bu oyunu en iyisini en güzel bir şekilde gerçekleştirmeliyiz diyorum. Gündeme gelince Şampiyon olur muyuz? TABİKİ… Son dakika bir yol kazası olmazsa.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ