Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray’da Kritik Dönemeç


Nisan 2017 - 197. Sayı
Bu makale 2017-05-08 12:19:31 eklenmiş ve 555 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Kendi sahasında Beşiktaş’a yenildikten sonra şampiyonluk şansını kaybeden Galatasaray daha sonraki oynanan haftalarda Trabzon’ a deplasmanda 2-0 ve Başakşehir’e 4-0  yenilerek ikincilik şansını da zora soktu. En son oynanan Başakşehir maçında Galatasaray adeta sahada yoktu. Ben uzun senelerdir bu kadar silik isteksiz bir Galatasaray görmedim. Anladığım kadarıyla futbolcular hangi formayı giydiklerini unutmuş hangi takımda oynadıklarının farkında bile değillerdi. Hani o formayı amatör bir takıma verseniz inanın çok daha iyi bir futbol ortaya koyarlar ya da en azından bir varlık ortaya koyabilirlerdi. Maalesef biz Başakşehir maçında Galatasaraylı oyunculardan en ufak bir varlık dahi göremedik. Tabii sezon sonunda bunun bir bedeli muhakkak olacaktır. O formanın değerini bilmeyenler bir daha o formayı bulamama riski ile karşı karşıya kalabilirler. Sezon sonunda büyük bir revizyon yapılacağı kesin. Daha şimdiden gidici olan futbolcular belirlenmeye başladı bile. Podolski’den sonra Bruma’nında gideceği kesinleşti. Bruma 15 milyon Euro karşılığında Tottenham’a satıldı. Bir sene sonra sözleşmesi bitecek olan futbolcu için fena bir bonservis bedeli sayılmaz. Kulübün içinde bulunduğu çok kötü mali durum düşünüldüğünde bu para kulüp’e ilaç gibi gelecektir. Yüksek ihtimal Igor ile arası iyi olmayan ve kulüb’de de mutsuz olan Sneijder’da sezon sonu ayrılır. Ayrılacaklar arasında takımın eski yerli futbolcularının da olacağını düşünüyorum. 


Galatasaray’ın bundan sonraki amacı şampiyonlar ligine katılabilmek için ikinci olabilmek olmalıdır. Bunu gerçekleştirebilmeleri çok zor gözüküyor. Bu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe derbisi hayati önem taşıyor. Derbilerin favorisi olmaz tabii. Hatta favori gösterilen birçok takımın kaybettiğine de çok kez şahit olmuşuzdur. Benim bu maç için favorim yok. Üç ihtimalli bir maç olarak görüyorum. Galatasaray kazanırsa avantaj elde eder ama ikincilik garanti olmaz. Zira önünde Başakşehir gibi güçlü bir takımda var. İlerleyen zamanlarda nelerin olabileceğini göreceğiz.


Son olarak Mart ayı sonunda yapılan mali kongreden bahsetmek istiyorum. Bu kongrede yönetim mali olarak ibra edilirken, FETÖ örgütü ile ilişiği olan İsmail Demiriz, Zekeriya Öz ve Hüseyin Avni Mutlu ihraç edilirken daha sonra Arif Erdem ve Hakan Şükür de üyelik borçlarını ödemedikleri için ihraç edildi. Kongrede bazı üyelerin sürekli İzmir Marşı’nı söylemeleri ve aynı kişilerin FETÖ ile ilişiği olan eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem’in üyelik ihraçlarına ret vermeleri dikkat çeken bir olaydı. Açıkçası ben FETÖ ile İzmir Marşı’nı birbirine hiç bağdaştıramadım! Aklıma kongre üyeleri içinde FETÖ’ cülerin olabileceği gerçeği düştü. İlerleyen zamanlarda bu durum daha da netlik kazanacaktır. 


Gelecek ay buluşmak dileğiyle.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ