Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bizi Kongre Paklar


Mart 2017 - 196. Sayı
Bu makale 2017-04-01 14:11:02 eklenmiş ve 1799 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Gereksiz ağır yenilgiler takımın önlenemeyen çöküşü ve şüphesiz hepimizin yaptığı hatayı başkasında arama hastalığı devam ediyor. Buna rağmen bu kötü gidişata yanlışları olsada Advocaat’ın söylediklerine bir kulak kabarttım bizim teknik direktör ne diyor diye.  Son basın toplantısında sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıklayan Advocaat, Fenerbahçe yönetimine profesyonellik tavsiyesinde bulundu. Son basın toplantısında “Fenerbahçe’nin benden büyük sorunları var” diyen teknik direktör Advocaat’ın, yönetime; “Futbol şubesini hemen profesyonel bir yapıya kavuşturmanız gerekiyor. Kadro kurulması ve teknik konular, bu ekibin sorumluluğunda olmalı” tavsiyesinde bulunduğu öğrenildi.


Takımda aynı tip oyuncuların olmasından şikayet eden Advocaat, bunun profesyonel bir yapının olmamasından kaynaklandığını da yönetime iletti. Bu açıklamalar özünde doğru fakat problemin tek kaynağı değil tabi ki. 


Advocaat aslında iyi ve yeterince tecrübeli bir hoca Fenerbahçe’ye ama ne yazık ki bir beş yaş fazlalığı var. Mevcut yaşının getirdiği heyecan düşüklüğü zaten ritmini yakalayamamış bir takım için sorun oluşturuyor. Oyuna aklını ve yüreğini koyan Hagi ,Alex ve Emre gibi orta sahanın takımda olmaması bana göre en büyük eksik. 


Ayrıca santraforlarında gerekli havayı yakalayamamaları Van Persie ve Emenike gibi  Fernandao da ikinci sınıf santrafor olarak fazla bir katkı koyamamaları durumu daha da çetin hale getirdi. En son olarak Fernandao’nun kolunu kırması lige havlu atmamızın resmidir. 


Aziz Başkanla ilgi görüşlerimi geçen aylarda yazdım. Yalnız Advocaat’ın profesyonellik vurgusundaki en önemli engelleyici unsur Aziz Yıldırım tarzı başkanlık sistemidir. Bu sebeple profesyonelliğe geçmemiz için kongreyi beklemek gerekiyor sanırım. Kongre’de de Aziz Yıldırım kalır ise artık  yapacak  bir şeyimiz yok  emri ilahi gelip Aziz başkanın hakka yürümesini bekleyeceğiz.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ