Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray’da Teknik Direktör Değişikliği


Şubat 2017 - 195. Sayı
Bu makale 2017-02-27 11:53:15 eklenmiş ve 709 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Galatasaray yönetimi Rikerink’in yerine Karabüksporun hocası IgorTudor’u getirdi. Sözleşmesinde tazminatı bulunan Hırvat Hoca bu teklifi redetmedi ve Galatasaray’ın başına geldi. Şimdi siz bu nekadar etik diyeceksiniz? Futbol kurallarına göre uygun olan bu transfer kimilerine göre etik değil. Eğer olaya Karabük açısından bakacak olursak olumsuz bir durum tabii. Eğer hoca tarafından bakarsak kaçırılmaması gereken bir fırsat. Biz bu muammalı durumdan herkeze hayırlı olsun diyelim ve işin içinden çıkalım.

Şimdi IgorTudor Galatasaray’da ne yapabilir buna bakalım.Tudor çok genç bir antrenör. Antrenörlük hayatına eski futbolcusu olduğu HajdutSplit takımında başlıyor (2013-2015). Daha sonra Yunanistan’ın PAOK takımına geliyor. Orada bir sene kaldıktan sonra bu sezonun başına Karabükspor’un başına getiriliyor. Ve ikinci yarının başlarında Galatasaray tarafından adeta kaçırılır gibi takımın başına getiriliyor. Kariyerinde pek fazla başarı gözükmeyen Tudor için gelecek adına yorum yapmak çok zor. Galatasaray’ın hala şampiyonluk şansı devam ediyor. Aslında takım kaliteli oyunculardan kurulu. Ancak Tudor takımın ihtiyacı olan motivasyonuve havayıverebilir mi hepimiz göreceğiz. Diğer yandan Hollandalılar diye bildiğimiz ve başını Sneijder’in çektiği grup Rikerink’in gönderilmesinden muhakkak ki mutsuz. Tudor’un bu oyuncularla özellikle Sneijder’le olacak olan ilişkileri merak konusu.

Galatasaray bundan sonra ne yapacak hepimiz izleyeceğiz. Dere geçilirken at değiştirilmez ama mecbur kalınca değiştiriyorsunuz işte. Umarım Tudor elindeki futbolcuları iyi analiz edip , iyi ilişkiler kurup onlara bir ruh kazandırabilir. Bunun için zaman lazım tabii. Tudor’a mutlaka yardım edilecektir Galatasaray içinden. Umarım Tudor takımın aradığı ilaç olur hernekadar zor olsa da.

Gelecek ay görüşmek üzere. 

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ