Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Karadeniz’de Fırtına Başladı…


Şubat 2017 - 195. Sayı
Bu makale 2017-02-27 11:45:06 eklenmiş ve 669 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Sezonun ilk devresi bittiğinde Trabzonspor’a gönül verenlerin tamamı takımın oyunundan memnun değil,  karamsar, mutsuz ve de umutsuz durumdaydı. Neyse ki devre arasında yapılan transferlerin kısa sürede takıma katkı yapmaya başlaması, takımın oyununu süper ligin zirvesine oynamaya aday hale getirmiştir, bu da Trabzon şehrinin üzerindeki kara bulutların dağılmasını sağlamıştır… Trabzonspor taraftarı başını yerden kaldırmış ve geleceğe umutla bakmaya başlamıştır.

Yapılan takviyeler takımın hücum oyununa zenginlik katmış ayrıca takım savunmasıda daha güvenli hale gelmiş durumdadır. İkinci bölümde yapılan 5 lig maçı ve 1 kupa maçı olmak üzere 6 maçta sadece bir gol yemiş olmak takımın savunmasının çok iyi olduğunun bir göstergesidir. Olcay Şahan’ın takıma katkısı sadece hücum ve savunma ile sınırlı kalmamış olup, Trabzonspor’un eski yıllarda görmüş olduğumuz dinmek bilmeyen hırsı ve arzusunu tekrar takıma kazandırmıştır. Ligin ikinci döneminde takımın yakalamış olduğu bu başarı daha ileriye götürülürse ilk yarıda kümemi düşeceğiz acaba diye korkulu rüya görürken bir anda taraftar Avrupa kupalarına katılma hakkıda elde edebilir hale gelmiştir. Bütün bunlar yönetimin, teknik heyetin ve taraftarın sabrı sonucunda meydana gelmiştir. Buda takımın kendine olan güveninin artmasına yol açacaktır ki 50.yılda şampiyonluğa oynama arzusunu kamçılayacaktır.

Futbolcular taraftarın ve yönetimin gösterdiği sabra layık olmak için daha çok çalışmalı, taşıdıkları formaya layık olmak için elinden geleni yapmalı, yakalanmış olan başarı ivmesini artırmalılar. Eğer bunu yaparlarsa bir istikrar yakalanmış olur. Bu istikrarı yakalayınca da Karadeniz fırtınasını önüne geleni savurup atacaktır…

 

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ