Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Aramız Bozuk Kanımız Değil


Aralık 2016 - 193. Sayı
Bu makale 2017-01-05 09:23:51 eklenmiş ve 894 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki maçın ardından Vodafone Arena çevresinde gerçekleşen iki patlama tüm Türkiye’yi ve bizleri yasağa boğdu. Saldırı sonrasında Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları birlik beraberlik içerisinde paylaşımlarda bulunarak teröre karşı tek yürek olmaları beni gerçekten duygulandırıyor. 


Patlamadan sonra basına yansıyan haberlerin birinde Bursasporlu bir taraftar olan Çağıl Alperen Çörten, karşılaşma için İstanbul’a giden bir arkadaşının patlama sonrasında yaşadığı bir olayı sosyal medya hesabından şöyle anlattı: “Arkadaşım Bursa’dan İstanbul’a otobüslerle geliyor Beşiktaş maçına gidiyor. Maç sonu ablasına gitmek için Bursa’ya dönmüyor ve oradan atkısını içine saklayarak ablasına gitmek için çıktığında patlamalar oluyor ve köşeye sığınıyor. Korkudan atkısının dışarı sarktığının farkına bile varmıyor. Bu gören Beşiktaş taraftarları, arkadaşımı alıp karnını doyurup ‘Yatacak yerin var mı?’ diye sorup ablasının evine sağ salim teslim ediyorlar. Bundan sonra Beşiktaş düşmanlığı benim için bitmiştir. Aramız bozuk kanımız değil.”


İşte sporun ve özelde futbolun özlenen tablosu budur. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duruşu. Son yıllarda yayılan holigan ve aşırı saldırgan taraftarlık anlayışının sonucu Bursa ve Beşiktaş taraftarı arasında gelişen bu husumet sonucu bu kadar polis o gün oradaydı.


 Ben gençliğimde maça gittiğimizde patlamanın olduğu Vodofone Arena stadının yerinde olan Dolmabahçe stadında Fenerbahçeli ve Galatasaraylılarla yan yana oturur ve alkış tutardık. O zaman aramızda bozuk değil kanımızda değildi. Bu saldırıyı gerçekleştiren kansızları da esefle kınayarak. Allah başka felaketler göstermesin diliyorum.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ