Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yine Aylardan Kasım


Kasım 2016 - 192. Sayı
Bu makale 2016-11-24 11:59:58 eklenmiş ve 532 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Bu ayki yazımızı derbiye denk getirelim diye maçı beklerken, sonucu belli olan bekleyişdi benim bekleyişim aslında. İstatistiklerin genelde yanıltmadığını birkez daha gördük. Şimdi Fenerbahçeli olmanın en güzel tarafı etrafınızda Galatasaraylı ve Beşiktaşlı olanları kızdırmanın verdiği haz aslında. Derbileri de derbi yapan taraftarlığın bir parçası sanırım bu. 


Fenerbahçe, Kadıköy’deki lig derbilerinde son 18 yılda Galatasaray ve 11 yılda Beşiktaş’a karşı yenilmedi. Fenerbahçe, Ülker Stadı’ndaki lig karşılaşmalarında Galatasaray’a 18, Beşiktaş’a ise 12 maçtır mağlup olmadı. Sarı-lacivertliler, Kadıköy’deki lig maçlarında Galatasaray’a karşı son yenilgisini 22 Aralık 1999, Beşiktaş’a ise 17 Nisan 2005 tarihinde aldı. Fenerbahçe, büyük taraftar desteği altında oynadığı Kadıköy’deki lig derbilerinde Galatasaray’ı son 18 maçtan 14’ünde yenip, 4’ünde berabere kaldı. Fenerbahçe, Beşiktaş ile yaptığı son 12 maçtan da 8’ini kazandı, 4’ünde ise berabere kaldı ve rakiplerine boyun eğmedi. Ömer Çavuşoğlu’nun kadıköydeki Fenerbahçe-Galatasaray maçları için üç sonuç vardır 2-0, 4-0 ve 6-0 ifadesi şaka gibi gerçekleşiyor. İşin ilginç tarafı bu kasım ayında yapılan tüm müsabakalarda Fenerbahçe Galatasaraya karşı kazanmış bu da istatistiklere işlendi sanırım. Kasım ayı bize sevinç Galatasarylılara hüsran olacak gibi. Lig başlarken yapılan yorumlara biz buradan cevap vermiştik Futbolda en kötü sezonda olsa bile üç büyüklere öyle kesin konuşmanın aldatıcı olacağını yazmıştık sonuçta 11.hafta itibarı ile lige fırtına gibi giren Galatasaray lig beşincisi Fenerbahçemiz ise lig üçüncüsü. Görünen o ki ikinci yarı iki takviye ile şampiyonluğa oynayacak. Galatasaray cephesinde ise futboldan anlayan taraftar yenilgiye değilde derbide hiçbir mücadele göstermeden yenilen takımın akıbetinden endişeliler. 


Sonuç olarak takımın kazanma hırsından ve yükselen futbol kalitesinden dolayı biz Fenerbahçemizden memnunuz. Tabi başkan sorununu buzdolabına kaldırmadan bir an önce çözmek kaydıyla.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ