Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Vira Bismillah Favori Şampiyon Beşiktaş


Ağustos 2016 - 189.Sayı
Bu makale 2016-08-25 17:45:12 eklenmiş ve 758 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Beşiktaşımız geçtiğimiz sezon zirvede yer almakla kalmayıp aynı zamanda ortaya koyduğu oyunla da taraflı tarafsız bir çok kişinin takdirini kazanmayı başarmıştı. Beşiktaş’ın daha fazla hücuma dayalı oynamasıyla değil aksine geride kapılan toplarda çıkarken çok daha hızlı, fakat buna rağmen bir o kadar da organize oynaması coşkusunu artırıyordu. Bu ataklardaki organizasyon, yani 1-2 oyuncunun topla katederek kaleye gittiği değil en az beş ismin topla çok fazla haşır neşir olmadan deyim yerindeyse tik-tak paslarla, Beşiktaş’ın “heyecan veren” oyun tarzını ve rakipleriyle arasındaki en büyük farkı oluşturdu.


Fakat geçen sezon Beşiktaşın coşkulu oyununa skor açısından ciddi katkı sağlayan Gomez artık bu sezon yok onun kadar şampiyonlukta katkısı olan Beşiktaş’ın orta sahasında ciddi omurga oluşturan Sosa da yok. Her ne kadar Talisha onun yerini doldurucak dense de hücumda kattığı heyecan ve drimplingleri ile Gökhan Töre’yi çok arayacağız ve yerini dolduramayacağız. Beşiktaş’ın çok acil bir santrafor bir stopere de acil ihtiyacı olduğu aşikar. Son kupa finalindeki Cenk’in penaltıda havalara nişanladığı top bizlere ders olsun ve acil buraya takviye yapılmasına bir işaret olsun diyorum. 


Yeni sezona tüm bu olumsuzluklara rağmen kupa finalini penaltılarla kaybetmemize rağmen şu an lige en diri ve en fovori takımın Beşiktaş olduğunu söyleyebilirim. Şampiyonlar liginin ve 2016-2017 Süperligin başlaması sebebiyle iyi seyirler hayırlı işler dilerim.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ