Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Trabzon da Bahar Rüzgarları


Ağustos 2016 - 189.Sayı
Bu makale 2016-08-25 17:42:15 eklenmiş ve 730 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Yeni sezona, yeni başkan, yeni anlayış, yeni hoca ve yeni stad ve yeni oyuncularla giren yeni umutlara yelken açan Trabzonspor’umuzu güzel günler bekliyor. Dediğim gibi Trabzon

spor da her şey artık yeni.  Geçirmiş olduğumuz, hatırlamak dahi istemediğimiz sezonun enkazı kaldırıp, yeni bir Trabzonspor inşa eden başkanımız ve yönetimimize sabırla destek verirsek, elbirliği ile Trabzonspor’umuzu yeniden ayağa kaldırabiliriz.


Başkanımız sayın Usta meslektaş olmamız nedeniyle, aynı dönemde askerlik yapmış ve zaman zaman beraber futbol oynamıştık, kendisi de futbol oyununu bilen  bir kişi olduğundan, takımın geçen sezon ki durumunu görmüş olup, ne gibi yenilenmeler yapacağının farkında olduğundan  bu güne kadar doğru adımlar atmış ve taraftarımıza eski günlerimize dönme umudunu vermiştir. 


Öncelikle pısırık, futbolu kendi yara alanında kabul eden futbol anlayışını terk edip, sahanın her alanında rakibe pres yapan, baskı uygulayan ve hızlı ve dikine hücum geliştirecek anlayışta bir teknik ekip gerektiğini görmüş ve bu oyunu en iyi uygulayacak hocalardan biri olan Ersun Yanal’ı takımın başına getirmiş olup, ilk hamlesi doğru olmuştur. Bununla birlikte 50’den fazla olan sözleşmeli oyuncu kadrosunu 24’e düşürmek ve mevcut kadroda Trabzonspor’a mali olarak büyük yük getiren, yıllık ücreti çok yüksek oyuncularla yolları ayırmak ve ayırırken de zarar etmemek için büyük çaba sarf edilmiş olup bu oyuncuların bir kısmı satılarak, kiraya gönderilerek kulüp üzerindeki mali yük azaltılmıştır. Yeni sponsor anlaşmaları ile de kulüp maddi olarak daha iyi duruma gelmiş olup, borç batağından kurtulma yolunda aşama kaydedilmiş bulunmaktadır.


Ersun Yanal da istediği oyun yapısına uygun ve maliyet olarak da Trabzonspor’un bütçesine uygun, UEFA işle yapılan finansal fair play anlaşması çerçevesine uygun maliyetteki  oyunculardan kurulu bir ekip oluşturdu. Bu takım geçen seneye göre çok daha güzel ve etkili bir futbol ortaya koyacağının sinyallerini hazırlık kampında verdi, bu takımı izlemek Trabzonspor taraftarı için büyük keyif olacaktır. Gerçi başkanın açıkladığı gibi sağ bek ve sağ kanat oyuncusu eksikliği var onu da en kısa sürede tamamlamak için çalışmalar sürmektedir.


Taraftarımızda bu yenilenmiş takım ve anlayışın oturması için sabırlı olup, takımı motive edecek şekilde desteklerse, bu takım yeni stadımızda rakiplerin kabusu olacaktır, tıpkı 30 yıl öncesinde olduğu gibi Trabzon deplesmanı rakipler için mağlubiyet demek olacaktır. Dediğim gibi taraftarın ve yerel basının sabırlı olması ve yapıcı ve seviyeli eleştiriler ile yönetimin, teknik ekibin ve oyuncuların moralini bozmaması gerkiyor.


Yeni yönetim, yeni takım ve hücum futbol anlayışını benimsemiş oyun yapısı ile ortaya çıkan bu bahar rüzgarları, yeniden eski  Karadeniz Fırtınasına dönüşecektir, bunu umut ediyoruz ve bekliyoruz ……


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ