Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Intranet Sistemi


Ağustos 2016 - 189.Sayı
Bu makale 2016-08-25 15:47:57 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.
Gökay Özyürek

Intranet sistemi kapalı devre internet sistemidir. İş dünyasında, şirket içine açık internet sistemine intranet denir. Intranete sadece şirket personeli girebilir. Dışarıya kapalıdır. Intranet, şirket özel bilgilerinin, şirket içi yazışmalarının şirket personelinin kolayca ulaşmasını sağlar.  Aşağıdaki bilgiler bu özel bilgilerin bazılarıdır :


- Şirket politikaları

- Şirket prosedürleri

- Şirket eğitimlerinin dokümanları

- Şirket etkinliklerinin fotoları

- Şirket personeline yönelik yazılar ve videolar.

 

Şirket elemanları, tozlu raflardaki kalın klasörlerin içindeki birçok dokumanlar arasında istediği bilgiye ulaşmak için zaman kaybetmelerine gerek kalmaz. Tek bir click, intranet sisteminde bilgiye ulaşmak için kafidir. Günümüz iş hayatında hızın önemi üzerinde herkesin mutabakat yaptığı düşünüldüğünde, intranet sisteminin önemi daha da belirginleşiyor.

Intranetin tek faydası personelin kolay ulaşımı değildir. Ayrıca firmaları, özellikle Kobileri daha kurumsal hale getirir. Bir çok bilgilinin bir arada olması ve digital hale gelmesi, şirketi daha düzenli ve sistematik yapar. Bireylerden ziyade, kurumu güçlendirir. 


Güvenlik de, ıntranette önemli bir boyuttur. Dışarıya kapalı olduğu için şirket bilgilerine, şirket personeli olmayan insanlar ulaşamaz.  


Intranet sistemini kurmak isteyen şirketler, bilgi işlem uzmanı önderliğinde ve kurumsal danışman desteği ile bunu başarabilirler. Kurumsallığın ve hızlı ulaşım ilkesinin, güvenlik ortamında sağlandığı bu sistem, şirketlere sağlayacağı faydalar son derece çoktur. Bir danışman olarak firmalara ve iş sahiplerine intraneti tavsiye eder, siz değerli dergi okuyucularına bereketli ve hayırlı kazançların olacağı huzurlu bir ay dilerim.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ