Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Tarihden Ders Almak


Ağustos 2016 - 189.Sayı
Bu makale 2016-08-25 11:46:35 eklenmiş ve 648 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

17- 25 Aralık dan beri verilen istiklal mücadelesinin farkında olanlar 

‘’Milli Güçlerin yani ırk dil din mezhep renk farkı gözetmeksizin 1071’den beri bu topraklarda olan ve kalmak için mücadele eden Türk milletinin beka mücadelesinde ideolojilerini bir kenara koyarak bir ve beraber mücadele etmeleri gerektiğini bilirler... Bu beraberlikdekiler vatan savunması olduğunda gerisi teferruattır demenin ne manaya geldiğini de bilirler.. 


Sultan Alpaslan Gazi Anadolu’ya Malazgirt kapısından girdiğinde kendisine yolları açanlardan birinin de Kürt beyleri ile Ermeni prensler olduğunu biliyordu... 


Hz.Peygamberimiz Hudeybiye de olsun daha sonra kuracağı Medine site İslam Devletin de olsun.. ilkinde Müşriklerle ikincisinde ise Yesrip (Medine) Yahudileri ile anlaşma yaptı.. Ne zaman antlaşmayı bozanlar oldu o zaman onlarla da savaştı.. 


Şayet siz en yakın arkadaşlarınızın bile masanın altına kaçıp vaziyeti gözlediği zamanlarda, kim kazanırsa ona göre davranırım diyen eyyamcı arkadaşlarınız susarken size menfaatsizce sahip çıkanları gözardı ederseniz ne Hudeybiye de ki gibi güçsüzken ne de Medine de ki gibi güçlüyken size güvenip sizle anlaşma yapacak partnerler bulamazsınız.. Güveninizi sadece dostlarınıza değil düşmanlarnıza da vermeniz lazım... İtibarınız sadece hemfikir olduklarınız da değil farklı rakip fikirlerde de olmalıdır.. 


Müslümanlar savaşta bir adım geri gitmeyi iki adım ileri gitmek için kabul edebilirler.. Ayrıca ortak müşterekler de ihtiyaç anında bir araya gelebilirsiniz.. İslam ve Türk tarihi bu dediğimin misalleri ile doludur.. Ne strateji ne taktik ne mücadele tekniği bilmeyenler gelişmeleri anlayamıyorlar...Anlayamayacaklar da bu kafa ile.. Ne dersek diyelim nato mermer nato kafasınız !


Bu da Mevlana’dan


1-Bildiğini Bilenlerdenmisin

2-Bildiğini Bilmeyenlerdenmisin.. 

3-Bilmediğini Bilenlerdenmisin  yoksa en kötüsü olan 

4-Bilmediğini Bilmeyenlerdenmisin der Celalettin Rumi...


En kötüsü de 4.südür.. ! hem bilmiyorsun hem de bilmediğini bilmiyorsun.. hale bak ?.. 2.si de kötüdür ama 4. sü en kötüsüdür.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ