Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yine Aylardan Temmuz


Temmuz 2016 - 188. Sayı
Bu makale 2016-07-28 17:02:50 eklenmiş ve 650 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Türkiye, 3 Temmuz 2011 sabahı, büyük bir şokla uyandı... Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 8 aylık çalışması sonrası hayata geçirildiği açıklanan ve 15 farklı şehirde eş zamanlı olarak yapılan operasyonla, Türk futbolunda çok önemli isimler ‘şike yapmak, teşvik primi vermek için organize suç örgütü kurmak’ suçlamasıyla gözaltına alındı... Soruşturma o dönemde Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı olan şuan yurt dışında firari fetöcü Zekeriya Öz tarafından başlatılmıştı. Daha sonra dava Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı fetöcü Mehmet Berk’e devredilmiş ve bu savcı operasyonları başlatmıştı. Sonucunda gelişen olaylarla Fenerbahçemizin iki yılını gaspettiler. 


Şimdi 15 Temmuz akşamı gözünü kırpmadan bu halka kurşun sıkan haşhaşi tayfası bizim haklarımızı gaspettiğinde hiç kimse bize inanmamış kendi takımdaşlık gözlüğüyle olaylara farklı taraf olmuştu. Çok şükür o süreçte kendimizi aklama fırsatı bulsakta kaybedilen zamanı kim geri getirecek. Neyse ki bize zarar verdikleri kadar bu ülkeye zarar veremediler. Fenerbahçe taraftarı o gün nasıl sokalarda şikeye karşı haykırdıysa darbe geceside tankın önüne çıkıp kurtuluş savaşında olduğu gibi milli iradenin yanında saf tutmuştur. 


Futboldan konuşacak olursak darbeden sonra lig fikstürü çekildi futbol taraftarları ve bizim gibi futbol yazarları kendimi dahil edeyim fikstüre bakmış değiliz. Mevzu vatan olunca herşey teferruat oluyor elbette. 


Belki Fenerbahçe’den iki kelime ile bahsedecek olursak geçen sezon şampiyon olamadık bu arada kaynadı gitti. Benim açımdan problem olan birkaç futbolcu vardı bunlar takımdan ayrıldılar defansa yerinde transferler yaptı takım özellikle Türkiye’nin en iyi solbeki transfer edildi bu çok yerinde idi. Emenike’nin performansı yerinde psikolojiside yerinde ise sorun yok . Van Persie’de talip varmış satın gitsin. Fernando’yu bir ay yemek yedirmezsen aldığı 10 kiloyu verir alsana zımba gibi forvet. Fenerbahçe’ye ucuz yoldan bir de 10 numara tranfer ettin mi iş bitti. Şampiyonlar ligine gelince o kampanya bizi aşar.. Biraz da Galatasaray gibi şans lazım tabi. 


Selamlar güzel seyirli bir lig dilerim.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ