Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Biri Darbe mi Dedi?


Temmuz 2016 - 188. Sayı
Bu makale 2016-07-27 17:36:15 eklenmiş ve 636 kez görüntülenmiştir.
Ercan BABACAN

Ülkemiz Olağanüstü bir dönemden geçmiş ve sonuçları onlarca yıl zulüm ve acıya sebebiyet verecek bir kalkışmanın eşiğinden halkın iradesi ile dönülmüştür.


Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız darbe girişiminin; bu topraklarda yaşayan herkesin geleceğini karartacağı endişesi geçmişte yaşadığımız darbe süreçlerinden bilinen bir durumdu. Kökü dışarda, şer odakları ile işbirliği içindeki fitnecilerin yürütmeye çalıştığı melun girişim; bu coğrafyada yaşayan yiğit insanların imanından ve sağlam iradesinden aldığı güçle püskürtülmüştür.


Hakkı üstün tutan, zalime dur diyebilen, mazlumun yanında olan bu ülkenin insanı; bir kez daha göstermiştir ki hiçbir baskı ve zulüm altına girmeyecek ve ruhunun derinliklerinde saklı bağımsızlık gücü; imanı ile güçlenmeye devam edecektir.


Gafiller bilmedir ki gaflet ve delaletle itham ettikleri halkın seçmiş olduğu yöneticilere isnat edilen suçlar direk halkadır. Halkın iradesine saygı duymayarak, pis emellerinin önünde engel gördükleri yönetici ve destekçilerini haince hedef almak; gafletin büyüğü olup, gazaba düşmenin esas sebebidir.


Darbeleri ve acılarını çok iyi bilen Türk vatandaşı; oynanan oyunun büyüklüğüne, adiliğine ve fırsatçılığına bile bakmadan tarihe şanla şerefle yazılacak bir karşı duruş sergilemiş ve gelecek nesillere bir kez daha insanlık onuru adına çok önemli bir miras bırakmıştır.


Milli birlik ve beraberliğin, ülkenin bölünmez bütünlüğünün, insan hak ve hürriyetlerinin, inanç ve imanın sağlam iradesinin korunması adına gösterilen her duruş; aziz milletimizin ve bu coğrafyada yaşayan her insanın saygısını ve sevgisini kazanmıştır.


Yaraların hızla sarıldığı, hainlerin acilen bertaraf edildiği, gerek yöneten gerekse yönetilenler arasından ikiyüzlülerin temizlendiği, kalplerindeki fitnenin söküldüğü, kendilerine fenayı tavsiye edenlerin yerine hakkı ve sabrı tavsiye edenlerin yolunda gidildiği günler için daha çok gayret edilmeli ve yaşanabilir bir ülkeyi hep birlikte yeniden inşa etmeliyiz.


Allah yar ve yardımcımız olsun.

Zor günler bizi bekliyor ancak bu ülke çok zor günler görmüş bir ülke. Kendisine zincir vuracak çılgına şaşıran bir halkı olan bu ülke; kükremiş sel gibi bendini aşacaktır.


Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım.

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım /

İstiklal Marşından - Mehmet Akif Ersoy

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ