Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Trabzonspor Taraftarının Azap Sezonu


Haziran 2016 - 187. Sayı
Bu makale 2016-06-27 15:39:59 eklenmiş ve 665 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Koca bir sezon bitti bitti ama Trabzonspor’u sevenler,  içi burkulmuş, gözleri nemli, canı yanmış olarak kalakaldı, sezon bizler için hala bitmedi. Bu duygular Trabzonspor’un ligi ilk sıralarda bitirip bitirmemesi ile ilgili değil tabii ki, asıl içimizi acıtan Trabzonspor’un oynadığı daha doğrusu oynamadığı oyundur.


Neredeyse hiçbir maçta rakibi baskı altına alamadı, hücum press yapılmadı, rakip defans bunalarak topu taca ya da kornere atmak zorunda kalmadı. Top rakipte iken rakibe press yapan yok, rakip oyuncuyu kovalayan yok, rakip oyuncular topu istedikleri şekilde kullanıyor, bizim oyuncular rakibe pres yerine, gölge refakati yapıyorlar , buda rakiplerin takımımıza üstünlük sağlamasını kolaylaştırıyordu.


Top bizde iken boşa kaçan oyuncu yok, topu ayağına alan pas verecek arkadaş bulamıyor, doğal olarak takım pozisyon üretemiyor, rakipler topu alıp yine bizim ceza alanına getiriyor, sonrası malum. Kazandığımız maçlarda bile rakiplerimizin ceza sahamızı ve kalemizi abluka altına aldığına şahit oluyoruz, ya kalecimiz kalede devleşerek sayısız gol kurtarıyor ya da şansımıza rakip forvetler meşin yuvarlağı boş kale yerine auta atttılarda 2 yarıda 5 maç kazandık yoksa özellikle ikinci yarıdaki futbolumuzla küme düşmeyi en çok hak eden takım maalesef bizim Trabzonspor’umuz idi. Bu sezon takım küme düşmediği için çok şanslıyız, dilerin önümüzdeki sezon futbolcular bu sene yaptıkları hatalardan ders alıp, iyi antrenman yapıp iyi çalışırlarda bu azap sezonunu bize bir daha yaşatmazlar.


Trabzonspor, Karadeniz gibi hırçın ve fırtına gibi atakları, hücumda ve defansta tüm takım olarak bütün hareket ederek futbol oynama prensibini Türk futboluna getirmiş ve bununla da Türk futbolunda devrim yapmıştır. Yani Trabzonspor Karadenizin dağları gibi dik durmalı, Karadeniz’in dalgaları gibi hırçın, amansız ve dik oynamalıdır. Trabzon spor ancak eskisi gibi hızlı hücum, komple futbol, rakibe pres yapacak anlayışa tekrar kavuşursa  maçları izlemek bizim için tekrar keyifli hale gelir,  bütün bunlarda çalışarak olur tabi ki.

 

Yeni sezonda dik oynayan bir Trabzon spor izlemek dileğiyle, kalın sağlıcakla.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ