Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İki Konu


Haziran 2016 - 187. Sayı
Bu makale 2016-06-24 10:57:42 eklenmiş ve 914 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

İki konu var ki bir kısım insanımız anlamıyor veya anlamamazlıktan (Tecahül ü Arif ) geliyor.


Biri Paralel yapı diğeri çözüm süreci. Şuan da iktidar veya iktidarın sembolü olan lideri iki yapıya karşı kıyasıya mücadele ediyor. Bu mücadele esnasında bu iki yapı yani FETÖ ve PKK’ya karşı yanlış bir şekilde mücadele edildiğini ya da suçun devlet de yani devleti yöneten iktidar da olduğunu söyleyen insan unsuru var. Bu insan unsurunun adını da koyalım ki kendi kendimiz karnımızdan konuşmuş olmayalım. Net olalım ki herkes ne kasdettiğimizi anlasın. 


Bu kesimler yani devleti yöneten iktidarın ve özel de Sayın Cumhurbaşkanımızın mücadele ettiği bu iki yasa dışı örgüte sahip çıkan ya da mücadele edilmesine taş koyan kesimlerden bahsediyorum. Bunlar liberal milliyetciler ve kemalist komunist kırmalar! Siyasi parti olarak MHP’ de Bahçeliye karşı çıkan kesimle CHP’nin geneli. Türkiye Cumhuriyeti’nin FETÖ ve PKK ile mücaelesinde iktidara karşıdırlar. MHP’nin içinde bulunan bu kesim Devlet Bahçeli’ ye de karşı gelen Meralciler ve CHP de Baykal devrildikten sonra yönetime gelen Kılıçdaroğlu’nun yanında bütünleşenler. Bu iki kesim Türkiye’de FETÖ ve PKK ile mücadelede iktidara destek vermeyi bırakın köstek dahi olmaktadırlar.Yalnız gerekçeleri çok ilginçtir. Bu karşılıklarını izah ederken diyorlar ki; siz ‘’cemaat ne istedi de vermedik dediniz, PKK ile de çözüm sürecini denediniz ‘’ şimdi ikisi ile de aranız kötü diyorlar. Demek istiyorlar. Bu iki neo milliyetçi ve eski tüfek komunist kemalist kırmalar. Dikkat ederseniz sadece bir kısım milliyetçilerden bahsediyorum yoksa ülkücülerin ekseriyeteni oluşturduğu MHP tabanı iktidara Devlet Bahçeli önderliğinde büyük destek vermektedirler ve bu mücadele de devletlerinin yanındadırlar. Zaten sayın Devlet Bahçeli’nin devrilmek ve yerine küresel semayenin adayı Meral hanımın getirilmek istenmesinin de sebebi budur. Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti FETÖ ve PKK ile mücadele ettiği ve onların kökünü kurutmaya çalıştığı için bu iki kesim ciddi rahatsızdırlar. 


Şimdi gelelim bu iki kesimin yani CHP genelinin ve MHP’nin azınlık kısmının eleştiri donelerine. Ne diyorlar iktidara ve özel de Erdoğan’a ? ‘’Siz FETÖ ne istedi ise verdiniz ve yine siz PKK ile çözüm süreci başlattınız ‘’ değil mi ? genel olarak eleştiri getirdikleri bu iki konu. İkincisinden başlayalım bu kesimlerin eleştirilerinden. PKK ile çözüm süreci yapıldı mı ? Evet yapıldı. Devlet (Ak Parti değil Devlet) MGK’da alınan tavsiye kararı gereği bütün toplum kesitlerinin ve dahi şehit aileleri derneklerinin de desteğini alarak akan kanın durması anaların ağlamaması için MİT Müsteşarımız Sayın Hakan Fidan’ın öncülüğünde PKK ile çeşitli görüşmeler ve çatışmasızlık ortamı konusunda anlaştı. Bu çatışmasızlık ortamı yaklaşık 2,5 yıl sürdü. Bu esnada kaza hariç tek bir askerimiz veya polisimiz şehit olmadı. İzlediğimiz kadarı ile bu çatışmasızlık ortamının her an bitebileceği endişesi vardı ve gerek devlet 

gerekse terör örgütü hazırlıklarına devam etmişler. Devlet haklı olarak KALEKOL denilen yüksek güvenlikli karakollar inşa etti ve istihbaratı tam mesai çalıştı. Örgüt de silah ve mühimmat depolamaya devam etti, dağa eleman sevk etti. Kobani olayları esnasında zehirlenen süreç 7 Haziran da Beyaz Türklerin bir kısmının da HDP’ye destek vermesi ile TBMM’ye soktukları HDPKK’nın 22 temmuz 2015 de polis ve askerlerimizi katletmesi ile yeni bir çatışma sürecine girdi. Bu kez 2,5 yıldır sabırla siyasi iktidarın çözümü akamete uğramaması için bekleyen güvenlik güçleri, terör örgütüne çok ağır darbeler indrimeye başladılar. Yaklaşık 10 ay içerisinde 7600 terörist etkisiz hale getirilirken 500 civarı da şehit verdi Devlet Güvenlik Güçleri. Şimdi bu neo milliyetçi ve CHPli arkadaşlara soruyorum; istediğiniz çatışma idi ise buyrun size çatışmanın kralı. İstediğiniz kan mı idi alın size kan. Oluk oluk akıyor. Bunlardan memnun iseniz ses çıkarmamanız ve devlete destek vermeniz gerekir. Yok şikayetci iseniz çözüm sürecinde neden ‘’Devleti satıyorsunuz ülkeyi bölüyorsunuz dediniz?’’ Alın size işte bu iktidarın hem de sivil halkı teröristten ayırt ederek verdiği silahlı mücaeleyi görün. Bi karar verin yahu? Çözüm süreci mi idi karşı olduğunuz yoksa silahlı mücadele mi? Çözüm süreci denendi de ne kaybettik? 2,5 yıl kan akmadı geçici de olsa. Biraz samimi olun ya? En azında Sayın Devlet Bahçeli kadar samimi olun. Yanlış olduğuna inanınca karşı çıkın doğru olduğuna inanıyorsanız da destek olun. İktidara değil devletinize, güvenlik güçlerinize sahip çıkın ama siz gördüğümüz kadarı ile her doğruya arkanızı dönüyorsunuz Necip Fazıl Kısakürek’in  tabiri ile “Yeter ki milletin seçtiği ve başımıza idareci olarak getirdiği insanlara muhalefet diye devletinize milletinize düşmanlık yapasınız değil mi ? !”


Gelelim Paralel Çete konusuna; Evet 10 yıl boyunca iktidar bu sinsi yapıya müsamaha etti ve destek verdi. Bu yapı da iktidara destek verdi. Sonra bu çete yüzünde ki hak maskesini çıkarıp Bürütüslük yapınca devlet ve iktidar da kendisine çökmeye çalışan bu kirli yapıya karşı savaş açtı. İşte o savaşı açtığı anda yukarda bahsettiğim iki kesim yani MHP de ki azınlıkla CHP de ki çoğunluk o ana kadar düşman oldukları kendilerine kaset tuzağı kurduklarını hep söyledikleri Paralel Çete ile bir an da dost oldular.. Çeteye hami oldular ve adeta korumaya aldılar iktidara karşı. 


Yahu siz ne ayaksınız ? Bu yapı bu sinsi, çete kötü idiyse şimdi neden dost oldunuz? Hakim ve mahkeme kararları ile suç işledikleri sabit görülmüş çete mensubu yargı ve emniyetçileri hapisden çıkarıp görevlerine iade edeceğiz diyor Meral Hanım gibiler ? ‘’160 militan HSYK ya bir gecede girdi (FETÖcü hakim ve savcıları kasdediyor)‘’ diyen Kılıçdaroğlu neden birden FETÖcü kesildi ve onların verdiği dosya tape ve donelerle birlikte çete ile saf tuttu ve iktidara karşı beraber savaşıyor. 


Bu Çete kötü ise neden iktidara destek vermiyorsunuz? İyi idi ise neden önceden karşı çıkıyordunuz? O zaman siz de iktidarın söylediğinin tersini söyleyin olmaz mı ? Hani iktidar diyor ya bu paralel çeteyi biz iyi biliyorduk ama hain çıktı yanılmışız!! Siz de tam tersini söyleyin. Biz kötü biliyorduk ama bu cemaat adı verilen Paralel Çete aslında iyi imiş !!! Vatan haini olduklarını bilmiyorduk o yüzden karşıydık. Aslında biz de hainiz!!! bunlar da hainmiş o yüzden çok sevdik ve onlarla birlikte mücadele edeceğiz millete ve devlete karşı !!! böyle söyleyin. Reis in dediği gibi “DELİKANLI OLUN CİĞERİMİZİ YİYİN yahu !!!”

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ