Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Güçlü Türkiye


Mayıs 2016 - 186. Sayı
Bu makale 2016-05-25 17:11:40 eklenmiş ve 741 kez görüntülenmiştir.
İsmail Güzel

Son günlerde, millet ve ülke olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz.Hepsi bir olmuş üzerimize geliyorlar.İçeriden ve dışarıdan her türlü operasyonu çekmektedirler. Bizi ülke içine hapsetmek istiyorlar. Ülkenin gelişmesini, ekonomik olarak güçlü ve bağımsız olmasını istemiyorlar. Hemen hemen her konuda para, siyaset, silah her türlü onlara bağımlı, onlarsız hareket etmemizi istemiyorlar.


Terör, renk, ırk, dil, din gözetmeden istenilen hedefe yahut verilen görevi en kanlı biçim yada yöntem ile ifade etmektir. Bilim adamlarına göre terör, bir siyasi davayı zorbalıkla kabul ettirmek için karşı tarafa korku salmayı, cana, mala kıymayı araç olarak gören davranış şeklidir. 


Ne yazık ki, dünya tarihimizin son bir kaç yüz yıllık dilimi üzerine araştırma yapılsa, görülüp anlaşılacaktır ki dünya üzerinde terörden dolayı en büyük mağduriyeti yaşayan ve  en çok çeken millet bizim milletimizdir.


Ülke içerisinde gerçek bir Kürt sorunu yoktur. Terör sorunu vardır. Ülkede Kürt sorunu vardır bahanesi kullanılarak ülke içinde yaptıkları kanlı saldırılar üzerinden Kürt nüfusu Türk nüfusundan ayırarak coğrafyayı parçalatmak, diğer bir anlamı ile de istenilen yönetim şeklini küresel güçlere gümüş tepside sunmaktır.


Terör örgütleri, etik olmayan her türlü yola başvurup zorbalık üzere ülkeleri, devletleri halkları tehdit edip yaşam haklarına saldırırlar. 


Savaş etiği yoktur. Çocuk, kadın, yaşlı gözetmeden katledebilirler. Mert değillerdir. Kalleştirler. Hangi cepheye hizmet ettiği belli değildir.


Yaşadıkları,doydukları memlekete topraklara hainlikte sınır tanımazlar.


Ülkemizde, silahlı ve silahsız olmak üzere birden fazla terör örgütleri mevcut. Maalesef, devletimiz birden fazla cephede savaşını vermekte. 


Devletimize ve bu millete düşmanlık yapan diğer silahsız terör gurupları da bu tür silahlı terör örgütleri üzerinden devletimize diz çöktürmek istemek de, ülkeyi istedikleri yönde dizayn etme çabası içerisindedirler.


Tüm çabaları, ülkeye zaman, can ve mal kaybı yaşatarak devleti esir almaktan başka amaçları olmayan terör örgütleri ve destekçileri efendilerine sadık olduklarının kanıtı olarak da zaman zaman kanlı eylemlerede imza atmaktadırlar.


Bu devlet, bu millet geçmiş tarihlerde de bu tür hainlerle mücadelesini verip hadlerini bildirmiştir.


Devletimizi ve milletimizi dar boğaza sokmak isteyenlerin, bu milletin ayağına çelme takmak isteyenlerin, devletimizin ve ülkemizin kendi içerisinde sıkıntılı, problemli bir ülke haline dönmesini isteyenlerin hesapları ve hevesleri kursaklarında düğümlenecektir.


Bu millet, bu devlet çok güçlüdür.Biz, devlet ve millet olarak binlerce yıllık geçmişimizden gelen değerler ve tecrübeler sayesinde herşeyin üstesinden gelebilecek yetenekteyiz.


Bu devlet, vatan haini teröristler dahil olmak üzere yardım ve yataklık yapan her kim olursa olsun, hangi kurum, kuruluş olursa olsun, adalet önünde hesaplarını soracak ve gereğini yapacaktır.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ