Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Baş Paralel Kim


Nisan 2016 - 185. sayı
Bu makale 2016-04-25 17:02:40 eklenmiş ve 2479 kez görüntülenmiştir.
Nurcan Şahin Alevli

MHP’ de sular durulmuyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra Bahçeli’ nin “MHP’de hep Akşener Akşener demek edepsizlik” ifadesini kullanması üzerinden aylar geçti...


O günden sonra 1 Kasım seçimlerinin hezimetini de yaşayan MHP’ de çok şey degişti..


Ortak kanı özellikle okyanus medyası’ nın 7 Haziran seçimlerinden sonra ısrarla CHP-MHP-HDP kolisyonu hayalini pazarlamaya çalışması ve Bahçeli’ nin buna net bir şekilde “hayır” vermesi birilerine Bahçeli’ nin isminin üzerini çizdirdi..


MHP’ de Bahçeli’ ye karşı adaylığını açıklayan kişiler içinde en çok konuşulan isim Meral Akşener.


Medya mı Akşener’ i ön plana çıkardı yoksa Akşener mi buna zemin hazırladı bu kısım gerçekten muamma. Akşener’ in medyanın kendi üzerinde yoğunlaşan haberlerine “istemem yan cebime koy” tavrı gözden kaçmadı tabii. Ancak ben olayı analiz etmeye kalktığımda yumurta mı tavuktan çıktı, yoksa tavuk mu yumurtadan paradoksuyla karşı karşıya buluyorum kendimi...


Sanırım Bahçeli 7 Haziran sonrası durumun nereye gittigini hissetmiş ve 1 Kasım’da Meral Akşener’ i aday göstermemişti. 1 Aralık 2015 tarihli basın açıklamasındaki “Bunların içinde birisi var ki gelecekte hepiniz göreceksiniz, durumu Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP’de görevlendirme meselesidir” sözleri ardından Meral Akşener’ in bu sözlerde kastedilenin kendisi olma durumunda kesinlikle bu ithamları kabul etmediğini açıklaması ve ardından karşılıklı yapılan pekçok açıklama ve bugün gelinen noktada Bahçeli’ nin dogrudan Pensilvanya’ yı hedef gösteren ve MHP içindeki bu durumun nedenini paralel yapıya bağlayan açıklamaları ve en nihai olarak Meral Akşener’ in “Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel proje ise, onu seçen baş paralel de Sayın Bahçeli oluyor. Ama bu doğru değil” sözleri. 

Her nekadar sonunda “ama bu dogru değil” olarak noktalanmış olsa da kulağa su kaçırdı bir kere Meral hanım.........Akıllıca... !


Ama kusura bakmasın Meral hanım yıllarını Pensilvanya’ da geçirmeyi göze alarak, ilmek ilmek sabırla ördügü kendi ağında Fethullah Gülen’ i ağa takılan sinek durumuna düşürmesini Gülen’ e hakaret sayarım. Halka Baş Paralel kim diye bir soru yöneltilse FETÖ cülerin kendisi bile ilk Fethullah Gülen’ i düşünecektir. Bu mevki dublör bile kabul etmez. Birdaha bukadar güzel tansiyon ölçtüren birini bulamazsınız. Zorlamayın.


Paralel örgüt denilen şeyi sınırları olan bir yapı olarak düşünürsek büyük yanılgıya düşeriz...Bu örgüt bir cemaat ya da cemaat’ in terör örgütüne dönüşmüş halinden çok daha öte...Ne Fethullah Gülen’ le başladı, ne de onunla biter..Bir 40 yıl daha kuluçkada beklettikleri başka bir yapı ile ülkenin başına bela olabilirler yarım yüzyıl sonra.Tabii karşılarında cesaretle kendileriyle savaşacak bir Erdoğan daha olursa..Yoksa kontrol ellerinde oldugu sürece kendilerini hiçbir zaman ortaya çıkarma gereği bile duymayacaklardır.


Parti içi muhalefete kadar neredeyse Paralel örgüt diye bir örgüt yokmuş gibi davranan Bahçeli bir yanda,,,


Tüm FETÖ yayın organlarının Meral Akşener’ i uzun zamandır sahiplenmesi, Meral Akşener’ in Paralel diye birşey kalmadı, dağıldı diyerek bu örgütü hiçliğe indirgemesi diğer yanda....


Kendi adıma kafamdaki soru işaretlerimden arınabilmiş degilim.


Tek dileğim sonuç ne olursa olsun ülkem için hayırlısı olsun.


YOL TARİFİ

Muhalefetten başlamışken ;

Hürriyet Gazetesi’nin yazı işleri müdürü Tufan Türenç Ekvador daki deprem olayını haber verdiği twitinde “”Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kısa bir süre önce ziyaret ettiği Ekvator 7.8 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Ölüler, yaralılar var” diye yazması her kötü olayı Erdoğan’ a bağlamaya olan meraklarının yeni bir örneği...


Gün geçmiyor ki nerede kötü bir olay, bir olumsuz haber olsun ve ucunu Erdoğan’ a bağlamasınlar. Amaç ebette insanların kafasına Erdoğan uğursuz algısı yerleştirmek..Cumhurbaşkanı’nın sadece bu yıl içinde nekadar ülkeyi gezdiğini düşünecek olursak gitmediği bir ülkenin üzerinden uçakla geçmiş olsa dahi o ülkedeki olayı Onun yol güzergahıyla tarif edecekler neredeyse..

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ