Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bahar


Nisan 2016 - 185. sayı
Bu makale 2016-04-25 17:00:24 eklenmiş ve 618 kez görüntülenmiştir.
Nazan ALPTEKİN

Yaz geliyor… Artık mevsimleri yaz ve kış olarak yaşamaya başladık derken bu sene nihayet güzel bir bahar yaşıyoruz. Her ne kadar yüreğimizin bir yanını ateş bassa da diğer yanımız bahar sevincini illaki hissediyor.


Nisan Mayıs ayları yine gönül yaylarını gevşetmeye başladı. Evde durmak yerine her fırsatta dışarı atıyorum kendimi. Hele okullar kapanır kapanmaz adaya gitmeyi düşündükçe daha da bir mutlu oluyorum. Bahar sevinci akşamüstüne doğru bahar yorgunluğuna dönüşüyor. Ağrılar çekilmez hal alınca kendimi yaz geliyor bu onun sancısı diyerek avutuyorum.


Nette size yazmak için bahar yorgunluğunu araştırayım dedim. Ne buldun derseniz, bildiklerimizden farklı bir şey yok. 


Benim tavsiyem, benim yaptığımı yapıp bu yorgunluktan zevk alın ve yaz geliyor diye sevinin. Her derdin, her olumsuzluğun sonunda bir aydınlık olduğunu ve her güzel şeye kavuşmak için emek vermek gerektiğini unutmayın.


Bugün oğlumu Konya’ya uğurluyorum. Okul arkadaşları ile Mevlana ve Şems’i ziyaret edecekler. Çok heyecanlı. 


Hazır daha havalar ısınmamışken eğer gitmediyseniz mutlaka gidin. Gitmek ve dönmek istemeyeceksiniz. Dönseniz de mutlaka tekrar gideceksiniz. Bambaşka bir maneviyatın olduğu muhteşem bir yer. Eh Mevlana hazretlerinden bahsediyoruz, anlatmak için yeterli kelime yok.


Emekli hayatıma artık alışmaya başladım. Yine de okulumu çok özlediğim anlar olmuyor değil. Çocukların sarılmalarının verdiği keyif ömre bedel. Bir çocuğun hayatına dokunmak ve onun eğitiminde bir parça da olsa emeğinin olması hiçbir değerle ölçülemez.


Emekli günlerimde yine musikiye devam ederken bir de ud çalmayı ekledim hobilerime. Şimdilik Üsküdar’a Giderken ’den oluşan repertuvarım hafta hafta ilerleme gösteriyor.  Parmak uçlarım uyuşuk dolaşıyorum tellere basmaktan ve gözümün önünde notalar uçuşuyor tüm gün. Yaz boyu da çalışırsam kışa hafif hafif tıngırdatmaya başlayacağım melodileri. 


Bu arada tabii ki bir de konserim var Mayıs ayında. Genelde TSM seslendirirken bu sefer hocamız Sezen Aksu şarkılarından bir konser oluşturdu. Eh iyi de oldu…


Günlük hayatı anlatırken klasik köşe yazısı yazmayı unutmuşum. Zaman zaman çenem düşüyor ve sonra bunu fark ediyorum. Bu aylık da böyle olsun. Önümüzdeki ay tek bir konu düşünüp yazarım size.


Sözü çok olanın yalanı bol olur ya, bu sefer söz bitti değil de sayfa bitti olacak. Aşk’ınız daim olsun, kötülükler ve telaşlar sizden uzak olsun da işleriniz rast gelsin...

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ