Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray Özbek'le Yoluna Devam Etti


Mart 2016 - 184.Sayı
Bu makale 2016-03-23 16:13:51 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Haliç Kongre Merkezi’nde devam eden mali kongrede, 2015 yılı için Duygun Yarsuvat ve Dursun Özbek’in başkanlık dönemleri ayrı ayrı ibraya sunuldu. Üyeler, yılın ilk 5 aylık bölümünü kapsayan Yarsuvat ve son 7 aylık Dursun Özbek dönemini hem mali hem de idari yönden ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra etti. Genel kurulda son oylama ise iki ayrı dönemin denetleme kurulları için yapıldı ve bundan da ibra çıktı. Bu demek oluyor ki kongre Özbek’e yoluna devam et dedi. Zira bazı dedikodulara göre kongre üyeleri Özbek’i ibra etmeyecekti. Fakat bu gerçekleşmedi ve Özbek yoluna devam etti. Özbek’in ilerleyen zamanlarda Galatasaray’a neler getirip getirmeyeceğini hepimiz göreceğiz. Ancak işinin zor olduğu kesin. Özbek bu süreçte Galatasaray’ın devasa borçlarını yönetmekle kalmayacak sportif açıdan da camiayı memnun etmek zorunda kalacak. Bu kadar borç yükünün Özbek’e mal edilmesi yanlış tabii ancak eğer başkanlık koltuğunda oturuyorsa bu sorunlara çözüm bulmak zorunda.


İki hafta önce yaşanan gelişmelerle Denizli’nin görevine son verildi. Denizli zor zamanda takımın başına geçmiş ve iddalı açıklamalarıyla umut kaynağı olmuştu. Açıkçası bende kendisinin tecrübesine güvenenlerden idim. Ancak olaylar farklı türlü gelişti ve Denizli’ de Galatasaray’ın düşüşüne engel olamadı ve istifasını sundu. Şuan takım geçici olarak altyapı hoclarından Hollandalı Riekerink’ e emanet. Özbek kongreden başkan olarak çıktıktan sonra yeni hoca arayışlarına devam edecektir. Birara takımın başına eski efsane kaptan Bülent Korkmaz’ın getirileceği söylendi. Ama bu gerçek çıkmadı. Açıkçası Korkmaz’ın takımın başına getirilmesi hiçde iyi olmazdı. Korkmaz daha önce takımın başına getirilmiş ve hiçde başarılı olamamıştı. Galatasaray’ın başına getirilecek hoca çok deneyimli, isim sahibi, takımın başında uzun kalabilecek cinsden bir hoca olmalı. Bu hoca muhtemelen yabancı olabilir. Devre arasında bu nitelikte bir hoca bulunabilinir mi bilmiyorum ama bulunana kadar arayışlar devam etmeli. Bu takımı busene sonuna kadar Riekerink devam ettirebilir. 


Ligde umudu kalmayan 3.lük şansı bile zor alan Galatasaray’ın ilk hedefi Türkiye Kupasını kazanmak olmalı. Zira Galatasaray Avrupa kupalarına katılma hakkını kazanıp cezasını önümüzdeki sene çekmeli. Çünkü Galatasaray önümüzdeki sene UEFA’nın verdiği cezadan dolayı limitli para harcamak ve az transfer yapmak zorunda. Eğer cezasını önümüzdeki sene çekemezse daha sonraki seneye kalmış olacak.


20 Mart Pazar günü saat 20’ de Galatasaray-Fenerbahçe derbisi oynanacak idi. Maalesef terör olaylarına alınan tedbirlerden dolayı önce seyircisiz oynanmasına sonra Galatasaray klubu kabul etmeyince maçın tehir edilmesine karar verildi. Bu tehir birçok farklı yorumlara neden oldu. Birileri neden tehir edildi derken bazıları da tehiri haklı buldular. Bende maçın tehir edilmesine onay verenlerdenim. Eğer son anda ihbar alındı ise yada maçın oynanması risk arzediyorsa tehir edilmesinde sakınca yoktur. Hiçbir maç insan hayatından daha değerli değildir. İki takım açısından da çok önemli bir maç olacaktır. Galatasaray prestij peşinde koşarken FB de şampiyonluk şansını devam ettirmek isteyecektir. Önümüzdeki günlerde bu maçın ne sonuç getireceğini göreceğiz. 


Yazımı bitirirken ölen şehidlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Sağolacakla kalın.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ