Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Umut Fakirin Ekmeği


Mart 2016 - 184.Sayı
Bu makale 2016-03-23 15:07:01 eklenmiş ve 41053 kez görüntülenmiştir.
İlhan BARAN

Her gün bombalar patlıyor, oluk oluk kan akıyor ve nice bedenler paramparça etrafa saçılıyor. Halk korku ve panik halinde olsun ki bu ülke rahatça karıştırılsın isteniyor. Oysa hiç akıllarına gelmiyor ki bu halk 7 düvel tarafından işgal edildiği zamanlarda bile can vermekten korkmamış. Biz halkız Anadolu’yuz.

 

Biz ne baskılardan korktuğumuz için emperyalizmin yanındayız, nede halka ve değerlerimize kast eden terörün yanındayız. 


Biz mazlum olanlarla beraber kalacağız. İş gelip menfaatlerine dayanınca bir anda İktidar sevdalısı olanlardan olmayacağız. 20 milyon Kürt halkını terörist diye görenlerden olmayacağız.


Dağları yaylaları talan olmasın, şirketlere peşkeş çekilmesin diye direnen Karadeniz halkına anarşist diyenlerden de olmayacağız.Halkın arasında bomba patlatan canlı bombaya taziye ye giden zihniyetten de olmayacağız. Berkin Elvan’ı vuran polise sahip çıkan destekleyen zihniyetten de olmayacağız.


Ne terörü öven ve destekleyen olacağız, ne de terörist bile olsa bir cenazeyi panzerin arkasına bağlayıp sokaklarda küfrederek sürükleyen faşistlerden olacağız.


Doğru bildiğimizden şaşmayan yurtsever bir halk olmaya devam edeceğiz.


Sokakta sırtından vurulan Hırant DİNK’in delik ayakkabısı, sünnet elbisesiyle babasının mezarı başında resim çektiren şehit çocuğu, kurban eti dağıtırken dövülerek öldürülen Diyarbakırlı genç, sömürülen taşeron işçisi, roboski de 50 lira için öldürülen köylü, Tekmelenen Madenci olmaya devam edeceğiz.


Parayı sevmeyecek ama para için çalışacağız. Memleketin her yerini sevecek her taşı için kaygılanacağız. Susmayacak konuşacağız. 


Doğruyu söyleyenin kim olduğuna bakmadan ardında duracağız.


Davos da Yahudi devlet terörüne haddini bildiren Başbakanın arkasında durmayı da bileceğiz, polise vur emrini ben verdim diyen Başbakanı da eleştireceğiz. 


3 tarafımız denizlerle 4 tarafımız düşmanlarla çevrili bir ülkenin kendi halklarından başka dostunun olmadığını iyi biliyoruz. O yüzdendir ki Bu vatan topraklarına düşman çizmesi girmesini beklemeden birlik olmanın yolunu bulacağız. Ne öteki olacağız ne beriki. Tek bir ağaç gibi hür, bir orman gibi kardeşcesine yaşayacağız.

     

Kanuni Sultan Süleyman’ın, kendi oğlu Şehzade Mustafa’yı öldürttüğünü 500 sene sonra televizyon dizisinden öğrenen bir anlayış, bugün yaşananları ne zaman anlayacak bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki o da 90 yılı devirmiş bu cumhuriyet yaşayabileceği en hassas dönemlerden birini yaşamakta. 


Ecdadının kahramanlıkları ile övünen bir millet, neredeyse geleceğinden ümidini kesmek üzere. Hala “hocam sakız çiğnemek orucu bozar mı?” diye soruların sorulduğu, Muradını televizyondaki evlilik programlarında arayan bir anlayışla büyütülen toplum olmaktan kurtulmak zorundayız. 


Fazla mı iyimser düşünüyorum bilmiyorum ama “Umut Fakirin ekmeği” hesabı benimkisi de bir umut. 


Bu vesileyle çanakkale şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum

   Vesselam…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ