Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Gelecek Kaygısı


Mart 2016 - 184.Sayı
Bu makale 2016-03-23 14:16:08 eklenmiş ve 633 kez görüntülenmiştir.
Nazan ALPTEKİN

Gelecek korkusu bence korkuların en önde geleni. Akıllara zarar. Düşünmeye başladığın an seni senden eder. Elin ayağın kesilir. Hareketsiz kalıp atağa geçemezsin. Bir girdap içinde bunalıma girersin.


An gelir, yaş ilerledikçe tevekkül etmeyi öğrenirsin. İşi akışa bırakıp Yaradandan yardım istersin. B ve C planı yaparsın. Etraftan yana görgün artar ve onlardan örnek alırsın. Görürsün ki su akıp yolunu buluyor.  Biraz rahatlayarak yola devam edilebilir hale gelirsin. 


Geçen Pazar gecesi tam yatacakken oğlum geldi yanıma. Anne seninle konuşmak istiyorum dedi. Malum ergen hallerinde olduğu için konuşma talebini reddetmek şu an yapılacak en kötü şey olur diyerek yarı uyur yarı uyanık doğruldum yataktan.


Lafı uzatmak istemiyorum ama 15 yaşında henüz lise 1 öğrencisi olan oğlum gelecek derdine düşmüştü. 24 saatin ona yetmediğini, seçeceği mesleğin ne olması gerektiğini hala kafasında oturtamadığını söyledi. Gelecek planını anlattığı konuların arasına evliliği de katıp kız arkadaşları arasında bir anket yaptığını ve yiğit, düzgün ama normal standartta bir adamla mı yoksa zengin bir adamla mı evlenirsiniz dediğinde tamamının zengin diye cevap verdiğini söyledi. Anne, geceleri uyuyamıyorum, kafamda cevapsız bir sürü soru var, bana yardım et dediğinde ona sarılıp küçük kuzum diye ağlamamak için zor tuttum kendimi.


Bir şekilde konuyu konuşup bitirdik. Bu sefer uyumama sırası bana gelmişti. Ben tek çocukla bunu yaşamıştım. Oysa şu an bu durumda binlerce çocuk vardı. (Ne tesadüftür ki yazımı yazdığım şu anda da üniversite sınavı yapılıyor.)


Ankara’da bomba patladı. Birçok genç öldü. İki gün önce yazdığım yazının sonunu getirmek için açtım bilgisayarımı ama aklıma hiçbir kelime düşmedi.


Gençler öldü…Liseli, üniversiteli, KPSS’ ye hazırlanan onlarca çocuk öldü. Kuzular öldü. 


Teröre lanet yağdırmaktan başka bir söz gelmiyor ki aklıma şuraya yazayım. 


Sözü çok olanın yalanı bol olur ya, bu sefer de söz bitti. Gelenek bozulmasın, yine aynı kelimelerle bitireyim yazımı fakat bu sefer bilin ki Nazan hüzün dolu…


Aşk’ınız daim olsun, kötülükler ve telaşlar sizden uzak olsun da işleriniz rast gelsin...


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ