Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Milli ve Yerli Olmak Biraz da Bu Oluyor İşte


Ocak 2016 - 182. Sayı
Bu makale 2016-01-26 10:03:19 eklenmiş ve 659 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

Ülkemiz son aylarda çok enteresan gelişmelere şahit oluyor! 1 Kasım seçimlerinin bitmesinden hemen sonra tam istikrara kavuştuk diyecekken bir Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi sonucu yeni bir kriz ve tartışma sürecine girdik. Bu olay yani Rus uçağının düşürülmesi bir çok konuda hayra vesile oldu diyebiliriz. Zira kim milli kim değil; kim şahsi menfaatlerini müstevlilerin (işgalcilerini) menfaatleri ile tevhid edebiliyor bunu görmüş olduk.


100 yıl önce “Edirneye Enver gireceğine Bulgar girsin” diyenlerin 100 yıl sonraki iz düşümlerini, versiyonlarını yakinen görmüş olduk. 

 

Farklı görüş ve partilere gönül vermiş olabiliriz. Farklı ideoloji ve paydaşlarımızda olabilir ama bir çatının altında beraber yaşıyoruz. Bir gemi de beraber yolculuk yapıyoruz. Gemiyi delenler varsa gemi batacak demektir. Geminin batmasını engellemek için gemiyi delenlerle mücadele ediliyor. Yine bu geminin içinde olanlardan bir kısmı diyor ki bırakın delsinler geminin tabanını ve Gemi batsın..! Böyle bir şey söylenebilir mi? Sen de batacaksın be Ahmak! Peki sen kendini düşünmüyorsun diye geminin tamamını oluşturan yolcularda mı düşünmeyecek kendini. O zaman sen engel olursan azınlık olarak gemiyi delenlerle mücadeleye; çoğunluk da seninle mücadele edecek demektir, bilmem anlatabiliyormuyum Mütareke Aydınlarına? Bakın bu ülke den üç isim vereyim üçünün de birbiri ile alakası yoktur.. ama üçü de milli çıkarlar olduğunda ideolojileri ve küçük hesapları bırakır gemi yi delen, batırmak isteyenlerle mücadele ederler. Baykal, Bahçeli ve Metin Feyzioğlu. Teröre karşı milli hareket ederler ama onlarda Erdoğan düşmanı, muhalifi ama Devletinin yanındalar. Sen askere polise çoluğa çocuğa bomba atanları katledenleri savunur ve Devleti onlarla yani teröristlerle eş değer tutarsan Devlet de seni Teröre destek vermekten alır yargılar ! Bilmem anlatabildim mi ?

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ