Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

UEFA Çatırdarken


Aralık 2015 - 181. sayı
Bu makale 2015-12-22 16:18:44 eklenmiş ve 680 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

FİFA Etik Kurulu uzun zamandır beklenen kararını açıkladı ve Sepp Blatter ile Michel Platini’yi ‘görevini kötüye kullanmak’ suçundan 8 yıl futboldan men etti. Bu karar sonrasında bir anda en çok konuşulan konulardan biri bizim başkan Aziz Yıldırım’ın 2013 yılında düzenlediği bir basın toplantısında söylediği söz aklıma geldi birden ne diyordu bizim başkan şike sürecinin yoğun devam ettiği dönemde UEFA çatırdayabilir, haberiniz olsun”. 


İşte bu netameli süreçten elbirliği ile çıkan Fenerbahçe taraftarı olarak dileğimiz yeni başarılar kazanmasıdır. Bu nasıl olacak dersek işte bunları sağlayacak birtakım değişikliklerin olması gerekiyor. Gençlerbirliği maçından sonra konuşan gerek Gençlerbirliği başkanı gerekse bizim basın sözcüsünün buradan ismini zikretmeyeceğim. Her ne kadar bahse geçen konuda haklı da olsa futboldan uzak, üsten bakan, kibirli eski Türkiye’nin alışkanlıklarını kendinde barındıran duruşunu sergilemesi Fenerbahçe camiasına karşı antipati doğurmaktadır. Bu ve benzeri şahısların diğer klüplerde de yüzlercesi var. Bu tür yöneticilerin futboldan uzak tutulması Türk futbolunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. 


Takıma gelince her yılbaşında olduğu gibi bilerek cezalı duruma düşerek tatil uzatması yapan profosyenel futbolculara cezai idman uygulaması yapılarak izinlerinin kaldırılmasını öneriyorum. Hiçbir profosyenel klübün bu oyuna gelmemeceğini düşünüyorum. Bizde aktif futbolun içinde iken fubol argosunda bu tip topçulara biz papaz derdik. Yani ultra profosyenel papazlar Fenerbahçeyi istila etmeden önlem alınmalı.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ