Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Sayın Avrupa…


Kasım 2015 - 180. Sayı
Bu makale 2015-11-23 14:54:54 eklenmiş ve 697 kez görüntülenmiştir.
İlhan BARAN

Sayın Avrupa.

Öncelikli olarak yaşadığınız trajediyi anlıyor ve patlamada ölen tüm vatandaşlarınız için üzüntü ve taziyelerimi bildiriyorum.


Lakin patlama sonrası havada uçuşan açıklamalara bakınca şunu farkediyorum ki bu yaşanan acı bize ders olmadığı gibi size de ders olmamış ve 

olmayacak.

     

Sizinle aramızda çok benzerlikler var.  Mesela; ikimiz de bomba seviyoruz ama,  biz içimizde patlamasını, siz ise patlatmasını seviyorsunuz.


İkimiz de kan seviyoruz. Lakin Biz kanımızı dökerek kazanmayı, siz ise kan dökerek kazanmayı seviyorsunuz.


İkimiz de parayı seviyoruz, ama biz kazandırmayı, siz ise kazanmayı 

seviyorsunuz.


İkimiz de insan derdindeyiz, ama Biz insanlık için çabalarken, siz insanınız için çabalıyorsunuz. 


Yani demem o ki sizinle çok benziyoruz. Biz televizyonlarda sizin yaşantınızı izlerken siz televizyonlarda  bizim sefaletimizi izliyorsunuz. Ama sizin için ne acıdır ki artık bu küçük detaylar ortadan kalkmaya başladı ve sizin üretip dünyaya sunduğunuz bombalar sizin aranızda da patlıyor ve patlayacak. Sizler de karanlıkta yürürken arkanızı kollar olacaksınız. Sizde de “analar ağlamasın” diye söze başlayanlar olacak. 


Önce üretip, sonra ortadoğu bataklığına saldığınız her mikrop size de bulaşacak. Bu mikrobu yayarken tuttuğunuz eller size de dönecek. 


Yıllarca mayını PKK ya mayın Dedektörünü TSK ya sattınız, 

Avrupa da Özgürlük savaşçısı dediğiniz adamlara Türkiye basınında “Terörle mücadele de yanınızdayız” dediniz.,

     

Aslında siz hep böyleydiniz. Siz tuvalet kullanmayı bilmezken, Pisliğinizi evlerden yollara atarken, size tuvalet kullanmayı öğreten bir medeniyete barbar dediniz, aşağıladınız. Ortadoğu da sömürmedik ülke bırakmadınız, ırzımıza geçtiniz, bizleri köleleştirdiniz, aldınız sattınız, yaralarımızı kaşıdınız, birbirimize düşman ettiniz.


Sandınız ki bu hep böyle gidecek. Ama gitmiyor SAYIN AVRUPA 

gitmeyecek de.


İŞİD denen canileri siz yarattınız, aralarına kendi ülkelerinizden ajanlar sokup fırtınayı kasırgaya çevirdiniz ama olmadı, bakın dünya eskisinden daha küçük. Bakın sizin de hamile masum yaşlı çocuk demeden insanlarınız topluca ölüyor. Sizde de hüzün var, sizinde sönen ocaklarınız var ve bu ateş hiç sönmeyecek.


Bizden, eşcinsellerin evlenmesine saygı duymamızı beklerken, Bizim tüm kutsallarımıza hakaret edilmesini fikir özgürlüğü olarak gördünüz. 


Ama olmadı…

Şimdi diyeceksiniz ki nereden 

biliyorsun.


Anlatayım SAYIN AVRUPA.


Biz zamanında bu ülkede eli kalem tutan herkes aynı şeyleri kendi devletimize söyledik. Girme sorunların içine, kaşıma yaraları, zalim mazlum diye sınıflandırıp, hak hukuk alsınlar diye verme ellerine silahı. Arasını bulmaktan vaz geçme, Arada kalırsın. Birini yanına alırken diğerini karşına alma. Sünni mazlumlar, öfkeli gençler diye hoş görme zulmü. Ama dinletemedik. 


“Bu ülkeyi bölmek isteyenler avrupada özgürce destek buluyor” diyenler, Başka ülkeleri bölmek isteyenleri eğitip donattı. 


Usta dedik, yapma etme dedik, dinletemedik. 


Bomba sesleri hep uzaklarda olur sandılar ama istihbarat emniyet devlet önünde canlar kaybettik bombalarla.


Yani SAYIN AVRUPA demem o ki, biz yandık sizde yanmaktasınız. Ve dahi  Kül olmadan bütün kirli hesapları bir kenara koyalım derim. 


Ve bilirim ki bu sözüm hiçbir devleti otoritesinin umrunda olmayacaktır.  Bu yüzden sözüm devletlere değil milletleredir, halklaradır. 


DOSTLUĞUMUZ İKİ GÖZLÜKLÜNÜN ÖPÜŞME ÇABASINA BENZESE DE, BİR KERELİK GÖZLÜKLERİ ÇIKARMAYI DENEMELİYİZ. 

Vesselam…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ