Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Paris’deki patlamayı ıskalayanlar


Kasım 2015 - 180. Sayı
Bu makale 2015-11-23 10:16:12 eklenmiş ve 944 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

Her konuda olduğu gibi Paris de ki Terör saldırılarında da gerçekleri ıskalamayı, görmemeyi çok seviyoruz. 13 Kasım gecesi Paris de yapılan Terör saldırılarını nasıl değerlendirmeliyiz pekiyi..? Bir çok dostlarımın yorumlarını görünce üzülmemek elde değil.. Ölen ve yaralanan yüzlerce sivile OH çekenler mi dersiniz, iyi oldu diyenler mi? 35 yıl önce ki ASALA saldırıları ile 60 yıl önce ki Fransa’nın Cezayir de yaptığı katliamla kıyaslayanlar mı dersiniz? 


1) Başkalarının hataları suçları, katliamları bize EMSAL değildir! kötü emsal emsal olamaz.

 

2)  Bu Terör saldırılarını kim yaptı biliyor muyuz? Niçin yaptı biliyor muyuz? DAEŞ kimdir kimlerce kurulmuş ve neye, nereye hizmet etmektedir? DAEŞ’in saldırıları ile sevinmek makul bir davranışmıdır ve bize ne kazandırır daha da acısı ne kaybettirir? Bunları sorduk mu kendimize hiç? 


3) Avrupa’nın en büyük Müslüman nüfusu Fransa’da dır. Fransa’nın en az %15’i müslümandır ve 2050 yılında da Fransa da müslümanlar çoğunluk da olabilir! Bu saldırılar bu kadar müslümanı acaba nasıl etkileyecektir? 


4) Daha bir kaç gün önce Beyrut da Ekim ayında Ankara da patlayan bombalarla Paris’de ki terör saldırıları neye, nereye hizmet etmektedir. Aralarında bağlantı var mı? Kimin işine yarıyor? Bunları soruyormuyuz kendimize de acaba sonra da OH diyelim diyormuyuz? 


5) Herşey bir yana Fransa’nın Ortadoğu bilhassa Suriye politikası Türkiye ve Katar ile örtüştüğü için bu saldırıların oluğunu ve Fransaya ayar verilmek istendiğini düşünüyor muyuz? Neden ısrarla Fransa’nın üzerine oynanıyor diye hiç aklediyormuyuz? Yoksa sadece ‘’OH ! siz de Cezayir de katliam yapmıştınız’’ deyip rakip takımın yenilmesine sevinen ergen futbol taraftarı gibi çocukluk mu yapıyoruz? 


6) Evet Beyrut’da da Ankara’da da bombalar patladı ve masumlar öldü neden bu kadar ses getirmedi diye soruyorsunuz ya? Haklısınız gibi gözükse de bu sorunuz da yine haksızsınız? Zira Paris’de ki patlayan bombalar ile bir taşla bir kaç kuş vurulmak isteniyor. Hem Fransaya ayar verilip dış politikasını değiştirmesi isteniyor hem de Avrupa’nın en büyük müslüman nüfusunun yaşadığı Fransa’da İslamın önü kesilmek istenmektedir! Buna sevinmek ancak bu amaca hizmet etmektir. Avrupa da müslümanların terörist muamelesi görülmesi istenmektedir! Buna mı sevineceğiz OH diyeceğiz? 


Sonuç olarak müslümanların ve özel de Türk milletinin yeğane menfaati hem Türkiye de hem Avrupa da hem de tüm dünya da asayişden ve huzurdan yanadır! Aksi tüm saldırılar terör ve anarşi müslümanların aleyhinedir. Boşa sevinmeyin ergen çocuklar gibi.


Şayet hala Fransa da ki Terör eylemlerini güya müslümanlık veya millilik adına sevinçle karşılayan, tahlil yapamayan orta zekalı arkadaşlar varsa onlara şunu söyleyeyim; Fransa da şu an da bir çok camii kapatılıyor bu sebeple. Müslümanların üzerine de X işareti atılıyor.. Müslümanlar potansiyel suçlu gözü ile daha çok izleniyor. Yine sevinecekseniz sevinin ! Tabi müslümanların eziyet çekmesi hoşunuza gidiyorsa diyeceğim yok size. Siz hala “ ama Fransa da Cezayir de Müslümanları şöyle katletti. ASALA’ya PKK’ya böyle destek verdi diye yazın durun ! Sanki Fransa’yı savunan oldu. Bu Terör eylemlerinden zarar görecek tek kesim var; MÜSLÜMANLAR. Hadi sevinmeye devam edin !!!


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ