Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Son Yazım / Trabson


Ekim 2015 - 179.Sayı
Bu makale 2015-11-04 13:52:35 eklenmiş ve 27774 kez görüntülenmiştir.
Enes ASLAN

SON YAZIM / TRABSON

 

Değerli okuyucularım,

Bu yazım, Teknik Elektrik Postası dergisindeki Trabzonspor ile alakalı son yazım. Artık Trabzonspor ile alakalı yazı kaleme almayacağım.


Ülkemizin bu yoğun ve stresli günlerinde başka bir işimiz yokmuş gibi bu futbol faaliyetleri ile alakalı kafa yormak, yorumda bulunmak, üzülmek, sevinmek artık boş gelmeye başladı. Zira devletimizi son 13 yılda yeniden büyük devletler arasına sokan, söz sahibi yapan, büyük liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a bu kadar saldırı yapılırken, Müslümanlar sıkıntılı günler geçirirken, insanlığa ne faydası olduğu belli olmayan futbol faaliyetleri ile alakalı bir şeyler karalamak abesle iştigal olarak gelmeye başladı. Son kez burada abesle iştigal edip Trabzonspor ile ilgili birkaç bir şey yazıp yazımı sonlandırmak istiyorum.


Yazımı yazdığı sırada Trabzonspor son 4 haftadaki mağlubiyet serisinden sonra Sivasspor’u yenerek bir nefes aldı. Takım, takım olma olgusundan uzak bir halde yoluna devam ediyor. Ağustos ayındaki yazdıklarıma bakınca inanamıyorum. Bir an da şampiyonlukta iddialı olduğumuzu düşünmüştük. Acaba bu sene mi diye aklımızdan geçirmiştik. Ama gördük ki bu hasret devam edecek. Bu kadar dengesiz bir takım olamaz. Yahu iyi isen iyi ol kötü isen kötü! Bir çizgin yok. Yönetimin ne yaptığı belli değil. Futbolcular gruplaşmış. Kendi aralarında kavga ediyor. Uyum yok. Paralar ödenmiyor. Kulübün borcu tavan yapmış. Bu kafayla bir yere gidemezsiniz. Ancak ilk haftalardaki olumlu sinyaller nasıl bir anda yüz seksen derece tersine döner, inanamıyorum.


Önümüzdeki aylarda Trabzonspor’da kongre olacak. Mevcut başkan Hacıosmanoğlu yine devam etmek istiyor. Diğer başkan adayı Celil Hekimoğlu yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bir taraftan eski Bakanımız ve Başkanımız Faruk Özak’a ciddi bir “ol” baskısı var. Kanaatimce bu takıma Özak gibi güçlü bir başkan lazım. Hekimoğlu her ne kadar iyi niyetle çalışsa da bu işin ona kalması zor ihtimal. Kaldı ki kurması muhtemel yönetimine Trabzon’dan ya da İstanbul’dan parası olan(!), ama donanımı olmayan adamları alırsa bu iş daha da zor. Hekimoğlu işi sadece paraya dayandırıyor. Şu kadar para veren yönetime girer mantığı bence işe yaramaz. Ama görelim bakalım ne olacak. Kim başkan olacaksa onu zor günler beklediği bir gerçek.


Bu dergide yazı yazmamızı teklif eden ve vesile olan derginin sahibi Sayın Mustafa Albayrak’a teşekkür ediyorum. Tüm okuyucularımıza saygılar sunarım. Allah milletimize güç, kuvvet ve hayırlı başarılar versin.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 237
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ