Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Fenerbahçe Tatsız Tuzsuz Aş Gibi


Eylül 2015 - 178. Sayı
Bu makale 2015-10-12 16:11:19 eklenmiş ve 712 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Biliyorsunuz dergimizde yazı yazan iki Fenerbahçeli yazarımız var. Bazen nöbetleşe yazıyoruz Kemal kardeşim benim yurt dışında olduğum dönemlerde burada tribünden direk duyguları iletiyor. Dergi baskıya çıkmadan görüştüğümüzde Molde maçındaydı. Tabi moraller bozuk baktım hiç yazı yazma kıvamında değil. Bu ay Fenerbahçe yazısını sizlere yazayım dedim. 


Fenerbahçe cephesinde neler oluyor. Malumunuz geçen sezon kaçan şampiyonluğu yeni sansasyonel transferlerle camianın gözünü boyayarak çok güzel geçiştirdi Aziz başkan. Kurumsal anlamda buradan defalarca yazdım çok güzel işler yapılıyor kulüpte. Ancak Futbol takımının başarısına gelince sorun başlıyor.


 Burada ki ana etkenlere gelince. Fenerbahçe’deki ana problem kurumsallaşmayı futbol takımının yönetiminde de yapması gerekiyor başkan ve ekibinin. Fakat bu başarılamıyor. Bunun birçok sebebi olsa da en önemlisi Türkiye de herkes futboldan az çok anlar ve herkes teknik direktördür kulüp yöneticileri de öyle. Takıma karışıldığı sürece aynen bir yemeği yaparken birkaç tane aşçı olursa nasıl yemeğin bulamaç gibi tatsız tuzsuz bir yemeğe dönüşeceği gibi Fenerbahçe futbol takımı da bireysel anlamda üst seviyede futbolcuları olmasına rağmen daha tam bir takım olmadı.


 Böyle giderse olamazlarda çünkü Başkan da dahil olmak üzere yönetim kurulundan iki yetersiz şahsiyet geçen günlerde siyasete ayar veren absürt açıklamayı yapınca ne alaka dedim spor ve siyaset hiç alaka kuramamıştım. Anladım ki kafa değişmiyor vesayet aynı vesayet.


 Ankara valisi Tandoğan’ın dediği gibi bir şey yapılacaksa biz yaparız ‘’pis köylü’’ zihniyeti Allah şükür bu ülkenin kaderinden silindi o zaman biz Fenerbahçeliler olarak eski düzen kalıntılarını camiamızdan atalım. Başka türlü güzel günlere erişemeyiz. Ne yapalım güneşli güzel günler bizi bekliyor inşallah. 


Hayırlı seyirler ve işler dileği ile selamlar saygılar tüm okurlarıma.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ