Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Onlar Tuvalete Giderse Ben Gitmem…


Temmuz 2015 - 176.Sayı
Bu makale 2015-08-03 12:08:58 eklenmiş ve 738 kez görüntülenmiştir.
İlhan BARAN

Hayatımda ilk defa AK Partili Hüseyin ÇELİK ile bir konuda aynı düşünüyorum. Hatta o kadar çok duygularıma tercüman olmuş ki Söylediklerinin altına imza atmak adına yazıma onun sözleriyle başlamak istedim.

Hüseyin ÇELİK : Sayın BAHÇELİ Siz bir Zavallısınız. Sayın Bahçeli, Allah aşkına siz kaç kere Bakü’ye, Bişkek’e, Taşkent’e, Kırım’a, Lefkoşa’ya gittiniz? Sayın Başbakan, Türkiye’nin herhangi bir vilayetine gider gibi buralara gitti.

Sayın Bahçeli siz uçağa binmeye bile korkan, Ankara’da kuluçkaya yatarak kös kös oturmaktasınız. Türk dünyası üzerinden sözüm ona bize saldıracak. Biz Türk dünyasında önemsenmiyormuşuz.

Sayın Bahçeli ölen insandır, ölen Müslümandır. Biz soydaş ve soydaş olmayan diye nitelendirmeyiz. Bunu yapan sizin gibi ırkçı bakış açınıza sahip olanlardır.

Tam da bunu söylemek istemiştim. Irkçı ve tek tiplilik düşüncesi öylesine belleğine yerleşmiş ki utanmasalar kafatası ölçmeye çalışacaklar. 6,5 Milyon insanın iradesini görmezden gelen sadece 7 milyon oy almış bir zihniyetin Faşizane tezahürünü net olarak görüyoruz.

Siyaseti hala 3. sınıf mahalle kabadayısı edasıyla yapan Şoven milliyetçisi ve ırk takıntısından kurtulamamış, çözüm yada proje üretmekten uzak, Gölgesiyle oynaşan uç fikirlilerden ibaret sananlar var.

Yazık ki bu eski moda mahalle bıçkını siyasetçiler hala toplumdan az da olsa destek görmektedir ve bu durum sonrası ortaya hastalıklı ruh haline sahip kişileri de çıkarmaktadır. Bunların tamamına Ruh Hastası denmesinde bir sakınca olmadığı kanaatindeyim.

Ruh hastası olmasalar, Adı “ÇİN LOKANTASI” olan bir iş yerindeki Türk Vatandaşını darp edip Uygur Türkü Aşçıyı öldüresiye döven asalaklar türermiydi?

Bu tür ruh hastası kişiler nereden güç almaktadırlar? Elbette bunu destekleyen siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, medya organlarının politikalarından ve söylemlerinden. Başka nereden güç almaktadırlar?

Televizyonlarda, sinemalarda, DVD’lerde, internette, bilgisayar oyunlarında karşımıza çıkan şiddet görüntülerinden. Şiddet artık o kadar olağan bir hal aldı ki, bu şiddeti uygulamak da artık bazıları için son derece normal bir davranış olarak görülüyor.

Erzurum da için de insan olan minibüsü ateşe veren zihniyet ile Irak da Kafa kesen adam aynı hastalığın pençesine düşmüş durumdadır.

Bütün dünyanın gözü önünde elinde kocaman Et doğrama Satırıyla Polise “Polise Yardım Etmek İçin” bir adamın kafasına vuran, bir kadının sırtına satır sallayan normal “Vatandaşlarımız” var artık.

Bu bahsettiğim duruma gelinceye kadar her siyasi düşüncenin elbette az yada çok payı vardır, lakin bu demek değildir ki bu tavrın devam ettirilmesi gerekir.

Daha geçenler de mecliste gerçekleşen Meclis Başkanı seçimlerinde “HDP Deniz BAYKAL’ı desteklerse Biz desteklemeyiz” diyen bir zihniyeti Hafzalam almıyor. Bu nasıl bir bakış açısıdır, nasıl bir düşmanlıktır.

Şimdi bir düşünün, HDP çıkıp “Biz Ekmeleddin beyi destekliyoruz” deseydi, MHP ne diyecekti? “Biz Kendi Adayımızı desteklemiyoruz” mu diyecekti? Yani bunun bir sonu var mı?

Bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. İleride “HDP Sıkışınca Tuvalete Gideceğiz” derse Sayın Devlet BAHÇELİ ne diyecek çok merak ediyorum. “

Umarım “Onlar Tuvalete gidiyorsa, Biz Tuvalete gitmeyeceğiz, Balkonda işimizi göreceğiz” demezler.

Evlerden Irak

Tabi iş buralara kadar gelir mi bilmem ama bu durumdan MHP seçmeninin de çok memnun olduğunu söylemek zor. Zira bu ülkede hiç kimse bir siyasi partiye oy verirken, Ülke de karmaşa çıksın, sorunlar çözümsüz kalsın yada kaos ortamı hüküm sürsün istemez.

Ülkemizin son 40 yılına damga vuran savaş ve kanlı yıllar dan sonra huzura bu denli muhtaç iken, İşler çıkmaza girsin diye uğraşan bir halk olduğu algısı yaratmak son derece tehlikeli ve sakıncalıdır.

Unutulmamasında fayda olacağını düşündüğüm için hatırlatmak isterim ki Bu ülkede yıllarca inançları ve düşünceleri yüzünden sömürülmüş halk eski halk değil. Dolayısıyla bu oyunu bozar da çıkar ve siyasi rant hesaplarınızı boşa çıkarırsa şaşırmamanız gerekir.

Demedi demeyin Vesselam…

Son olarak bir teşekkür etmek istiyorum. Son dönem Akademik çalışmalarım da Fikirleriyle bana destek olan Eleştirmen ve fikir insanı Sayın Fethiye POLAT’a teşekkür eder Çalışmalarında hak ettiği başarılara ulaşmasını temenni ederim…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ