Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İddia Çıktı Futbol Bozuldu


Mayıs 2015 - 174. Sayı
Bu makale 2015-06-02 12:56:00 eklenmiş ve 999 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Sezon başında buradan iyi niyet temennileriyle futbol seyretmek hayaliyle yeni sezona merhaba demiştik.  Ergenokon süreciyle başlayan ve 3 Temmuz süreci diye adlandırdığımız tapeler havalarda uçuşurken özellikle futbol ciddi yara aldı. 

Bu ülkede bütün futbol ile olur, şampiyonlar şike ile belirlenir algısı bizleri futbol kalitesinden uzaklaştırıp körü körüne düşmanlık bataklığına sapladı. Alın işte Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırılar, en son kupa maçında güvenlik görevlilerinin Galatasaraylı futbolculara uyguladıkları sert davranış. Diyarbakır Bld. İle Denizli Bld takımları arasında oynanan maçta verilen penaltı sonrası seyircilerin sahaya inmesi akabinde yöneticilerin takımı ligden çekme talepleri. Taraftarı olduğum Beşiktaş’ ın şampiyonluğun en favori adayı iken, son virajda oyun dışında kalması mantıkla izah edilecek işler değil.

Evet futbol üzerinden nasıl toplumsal cinnet içerisine girmişiz değilmi. Aslında futbolun kirlenmesinde bir arkadaşın tabiri hep zihnimi kurcalıyor. ‘’İddaa çıktı futbol bozuldu‘’ demişti arkadaşım. Çekişmeyi ezeli  rekabeti insan anlayabiliyor fakat ligin sonuna gelmiş üç takımda anlamsız galibiyetler ve mağlubiyetler alıyorlar. Ben bunun araştırılıp adli olarak mercek altına alınmasını tavsiye ediyorum. Yoksa ligin bitmesine iki hafta kalmış belki dergi elinize ulaştığında şampiyonda belli olmuş olacak. Fakat şüpheler ve amalar içimizi kurcalayarak kemirmeye devam edecek. 

Buradan son olarak bu ay içerisinde bir miktar gündem buldu Kenan Evren Lisesi arazisinin Fenerbahçe’ye protokolla verilme hadisesi üzerinde durmak istiyorum. Aslında burada Fenerbahçeye haksızlık yapılıyor. Fakat benim bu konuda üzerinde durmak istediğim Fenerbahçe’nin buradan elde edeceği geliri kimlerin har vurup harman savuracağı sorusu. Çünkü buradan 350 milyon liralık gelir elde edilecek. Sonra garip tranferlerle para buharlaştırılıp kulüp tekrar borçlu çıkarılacak. Aynı Galatasaray, Beşiktaş ve diğer kulüplerde olduğu gibi. Yağma hasan böreği gibi. Yağmalada dur. Buna dur diyecek yöneticiler istiyorum vesselam. 

Hayırlı sezon finali dileğiyle taraftarlar arası kin ve nefretin bitmesini temenni ederim. Hayırlı işler dileği ile.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ