Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bye Bye Bilic...


Nisan 2015 - 173.Sayı
Bu makale 2015-05-05 18:15:18 eklenmiş ve 930 kez görüntülenmiştir.
Mehmet ELİFOĞLU

Beşiktaş için Brugge maçı kilit bir maçtı. Böyle bir karşılaşmada taktik olarak, mantalite olarak, kadro seçimi olarak, oyun okuma olarak, kenardan müdahale olarak...

Bu kadar hatayı yapan bir hoca ikinci ligde görmedim. Karizması tamam, insanlığı tamam, ya futbol felsefesi? Tam bir kâbus! 70 dakika takımı Olcay’ a sabret, takımı hep ilk 70 dakika bir eksik oynat! Liverpool maçında hayatının en iyi maçını oynadı diye, Necip’ ten Brugge maçı ve ligde libero yap! Demba Ba ayakta durmakta zorlandığında sahada tut ki seyirciyle arasını boz! Derbilerde tarihin en korkak futbolunu oynat! Daha ne yapacaktı pardon?

Brugge uzun oyunculardan kurulu ve tek forveti çok uzun bir adam. Sahanın her yerinde tek hava topu alamayan bir Beşiktaş izledik. Ersan gibi takımın hava topunda en etkili elemanı saha dışında, helva gibi zayıf Franco sahada, yanında da rakibe piyango gibi hediye Necip! Orta saha kopuk, bölgenin en iyi elemanı Atiba yine saha dışında... Sanki kenardan birisi elenmek için her türlü büyük hatayı yapmak için didinmiş! Liverpool maçında kontrollü oynayan takımdan eser yok. Brugge ilk dakikadan itibaren pozisyon bulmaya başladı, felaket bir ilk yarıyı hasarsız atlattık. İkinci yarı muhteşem golle, muhteşem taraftar iyice stadı ısıttı. Fakat bu bile Bilic’ i uyandırmadı. Formsuz Mustafa ve bitik Demba Ba’ dan birini çıkarıp orta sahayı Atiba ile güçlendirmeyi bile düşünemedi Bilic efendi. Sonuca eliyle maçı hediye ederken Beşiktaş sadece Avrupa’ya değil lige de veda etmişti aslında. Fenerbahçe maçına moralsiz çıkan takım, sahada Bilic’ in korku havasına ve de Fenerbahçe formasına hasret kalmış ruh haliyle maçı yöneten Fırat Aydınus’ a teslim oldu.

Fenerbahçe seyircisi Emenike ile kavga ederken, takım birbirini yiyor ve de İsmail Kartal’ ın otorite yerlerin de altına düşerken bu ortamda bile sinmiş bir Bilic izledik ...

O maçta Beşiktaş yerine orta sıradan bir takım olsa inanın Feneri yenmek değil perişan ederdi. Bilic ise sadece korku dolu gözlerle berabere kalırsam takla atarım düşüncesinde ezildi, durdu. İddia ediyorum Bilic, yanlışlarıyla, korkularıyla, derbilerdeki rezil oyunuyla, Beşiktaş’a değil belki de Türkiye’ ye gelmiş en çapsız, yetersiz hocadır. Başakşehir maçında da gol olmayacağını bile bile maçı seyretti durdu Bilic.  Yazımı yazarken Kasımpaşa’ yı beşleyen Beşiktaş Trabzonspor’ un Galatasaray’ ı yenmesi ile liderdi. Beşiktaş değil lider olması, şampiyon olsa bile Bilic’ i gönderip yıllarını boşa geçirmemesi lazım. Beşiktaş’ a cesur, zeki teknik adam çalıştırmalı. Taraftarı heyecanlandırmalı, motive etmeli. Gelen hocanın kesinlikle hücum futbolu oynatması taraftarın özlemidir.

Bu arada TRT ‘ de futbol yorumcusu, istatistikçisi Dr Kubilay diye biri var. Arkadaş, adam sabah programlarında, sonra bakıyorum akşamları da spor programlarında. Bir de istatistikleri var, gülmekten öldüm! En son Trabzon Galatasaray maçıyla ilgili : ‘Trabzon sahasında çok iyi, Galatasaray deplasman da çok kötü... Fakat ben Galatasaray’ ın Trabzon’ da puan kaybedeceğini hiç düşünmüyorum ‘ diyordu. Adamın yorumu tabii ki yine tutmadı. İşin komiği istatistik tutuyor fakat tersi yorumlar da yapıyor. Lütfen sen doktorluğunu yap arkadaş :) Baki Hüdaya emanet olun.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ